Bank Holiday | Neděle na Formby beach | Tohle místo že je v Anglii?

Na Fromby beach jsem chtěla jet už strašně dlouho. No a  nakonec se povedlo to jako záložní plán o Bank Holiday víkendu po třech letech v UK. 

Proč se vydat na Formby beach a čim je originální?

Narovinu musím říct, že tato překrásná pláž je profláknutá. A tak je nutný očekávat spoustu dalších zvědavců. Formby Beach se nachází v městečku Formby. Kde nenajdete snad žádné přistěhovalce. Je to nádherné a čité městečko jako z Anglického románu. Pravděpodobně zde žijí dost zazobaní Angláni, kterým můžeme jen závidět. Narovinu bych si tam dokázala představit žít. Třešničkou na dortu je místní obří golfový kurt a u něho přírodní rezervatoř. Cestou k pláži se jde borovicovým lesem kde už chodíte po písku z pláže. A jakmile dojdete ke konci a stromy se vám rozvinou před očima, uvidíte vysoký písečný duny, který se vinou po celém pobřeží. To je něco co jsem nikde jinde zatím neviděla. Jakmile se vyškrábete na duny, vykoukne na vás otevřené Irské moře a dlouhá písečná pláž plná mušlí.

Náš den.

Z Manchesteru se do Formby nejlíp dostanete vlakem (pokud není auto samosebou). Je tam jeden přestup v Southportu, kde je toho taky hodně k vidění a od pláže je to jen 15 min vlakem. 

Ráno jsme tedy nasedli na vlak. Miluju cestování vlakem. Někdy se teda asi vyplatí přidat pár šušní za první třídu pokud je plno. Nevím jestli jste někdy byli na vlakovém nádraží v UK, ale všechny jsou tak nádherný. Jako by jste se ocitli v Harrym Potterovi. Cestou jsme samosebou snědli sváču na celý den a pak si užívali výhledy. Za hodinku a půl jsme byli na místě. Nejdříve Jony rozhodl pro procházku po městě a pozval mě na oběd. Dominos ( za nás nejlepší pizza v UK ) a pak  jsme vyrazili na pláž. Nejdříve vede cesta rezervatoří, kde jsme ocenili stín, protože bylo na Anglii opravdu teplo. Musím doporučit si vzít pořádný boty a nebo jít naboso protože pokořit duny je docela makačka. 

Najednou se ocitnete zase na jiný planetě. Anglie je fakt různorodá. Okolo Manchesteru nenajdete skoro žádné lesy, ale jen velké pláně, skály, stezky a vodopády. Potom přejedete kousek k moři a vyskočí na vás písečné pláže a lesy. 

Když jsme teda pokořili duny, dost nás překvapilo kolik tam je lidí. Je super vidět, jak se lidé zase baví a nebojí jeden na druhého promluvit bez roušky. Děcka se koupala v moři a mamči chytaly bronz. Jako na dovolené. Původní plán byl projít pobřeží a spíš tenhle výlet pojmout jako túru. Roztáhli jsme deku a rozhodli se zůstat. Asi tři hodiny jsme se jen cachtali ve vodě a opalovali se. Na konci dne, kdy byl už stín nás napadlo projít rezervatoř. Byl to nádhernej den. 

Cestou domů nás čekal další přestup v Southportu, kde jsme měli trochu času. I přes únavu a spáleniny od slunce jsme si ještě hodinku procházeli Southport. Tam je dost zábavy. Krásný pobřeží, kolotoče, živá hudba, plno zábavních center a jídla. 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s