Klíč k životu | Hojnost 

V knize se píše, že pocit hojnosti je vlastně výsledek našich emocí a činů. Je to tedy stav, který ovlivňuje náš vnitřní svět a ne ten vnější. Žijeme ve světě plného nedostatku. Toužíme mít stále víc a víc aniž bychom si uvědomovali, co už máme. Pravda je, ale ta, že na světě je dostatek jídla, lásky a peněz pro každého z nás. To, že Eda má víc a Pepík míñ odpovídá o jiném vnitřním nastavení každého jedince.

Jestliže tedy chceme mít naplněný život musíme zapomenout na to až, až. Zaměřme se na to teď a uvědomme si co všechno máme. Neporovnáveme se s nikým jiným. Jen se zamyslete, zda to, co vlastníte a prožíváte je dostatečné k žití? Pokud nikdy neprojevíme vděk druhým i sobě, nepomůžeme ostatním a nebudeme se chtít dělit, protože sami máme málo, nikdy nedostaneme to, po čem toužíme. 

Naše bohatství není tvořeno tím, co máme, ale tím, co si užíváme.

-John Petit-Senn

Vím, že někdo z vás může být v opravdu těžké situaci a není lehké se vždy radovat z malých věcí, když se nám na hlavu sype spousta starostí a problémů. Není jednoduché si nastavit mysl na to, abychom byli spokojení a šťastní tam kde jsme a s tím co máme. Ale jde to. Fakt je ten, že sami máme život ve svých rukou a proto není nikdo lepší, kdo by vám pomohl se dostat na příčku těch vítězů než vy sami.

Dám vám malý příklad. Pokud máte dluhy, a díky nim žijete od výplaty k výplatě. Udělejte si platební plán a buďte pyšní, za to, že jste dokázali zaplatit dané dluhy a ještě uživit rodinu, nebo si něco koupit. Pokud kvůli dluhům žijete v bídě, zkuste hledat udržitelnou cestu, jak získat více prostředků. Svou pozornost nezaměřujte na ty dluhy ale na to, bohatství, které vytváříte. Vždy je tu cesta a nezapomeňte, že je tu pro nás všechny všeho dostatek. 

Není samozřejmě na místě uvědomit si co už máme a zůstat na jednom místě celý život, protože nám to stačí. Je důležité mít pro co žít. Být plný touhy a snů. Jde o to si opravdu srovnat v hlavě kde jsem a za co mohu být vděčný, kde mohu pomoct a udělat pro sebe i ostatní více a začít se činit. 

DEJ A BUDE TI DÁNO.

A za co jste dnes vděční vy?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s