Klíč k životu | Emoce – jak s nimi pracovat a ovlivňovat události v našem životě?

Emoce jsou způsobeny vibrační shodou nejen se situacemi vnějšího světa, ale také s našemi myšlenkami. Víte, že ve skutečnosti ani nemusíte prožívat nic extrémně vzrušujícího a jen myšlením se dokážete vžít do situace, jako by to byla realita. Věřím, že už se každému z vás taková situace stala a ne jednou. Stačí jen pomyslet nad tou vytouženou situací a jste v tom. Umíme si nastavit pocity tím, nad čím přemýšlíme a to nám dává ohromnou moc. Stačí se jen rozhodnout.

Pozorujme a naslouchejme svým pocitům:

Emoce jsou našimi přáteli i nepřáteli že? Není nad pocit lásky, radosti a spokojenosti. Zato když přijdou pocity smutnu, úzkosti a nespokojenosti to je jiná. Emoce jsou klíčová součást toho, kam směřuje naše životní cesta. Jsou to symboly toho, zda kráčíme na správné cestě či nikoli. A nenechte se zmást. Ty negativní pocity nejsou vždy indikátory toho, že váš život stojí za houby. Jsou to jen učitelé a my bychom měli být připravenými žáky.

Jak se cítíme v sobě, tak soudíme i druhé:

Je dost zajimavé pozorovat na sobě i na druhých, jak to ta kniha krásně popsala. Opravdu soudíme druhé, podle toho, jak soudíme sami sebe. Pokud jsme nespokojení se svým životem, často řešíme život ostatních pomluvami. Pokud jsme spokojení a vyrovnaní, ostatním jejich úspěchy přejeme a naopak nesoudíme.

Minulost a odpuštění:

Je v pořádku se někdy cítit pod psa a uvědomit si, že život zkrátka není jen růžovej. Určité životní situace se bez pláče neobejdou. A pokud máme vztek, tak není dobré ho potlačit a je fajn tu páru někdy upustil. Není nic špatného na tom, někdy vzteky zařvat a vybrečet se. Minulost je však minulost a je mi jasné, že každý máme v sobě rány a křivdy, které se nám sem tam vrací. To co nejde změnit pusťte a žijte teď a tady, kdy můžete věci a události ovlivňit. Minulost, kterou změnit jde, změňte teď hned odpusťte sami sobě, lidem a napravte chyby, které jste udělali. V tuhle chvíli je fajn svoje EGO posunout na bod mrazu a uvidíte, že ta úleva a radost vrátí mnoho násobně víc.

ODPUSTIT OD SLOVA PUSTIT- PUSŤ TO JAKO BALÓNEK NAPUŠTĚNÝ HELIEM.

Zaměřujme se na to pozitivní:

Jsme spíše nastavení od malička na vše negativní. Často jsme slýchávali. Máš v pokoji nepořádek. Nesahej na to. Nedělej to. Nekřič. Na to nemáš. Ne se ozývalo ze všech stran. Když dospějeme, ne na nás zase číhá v televizi každý večer ve zprávách. To je taková černá kronika. Přitom, je úplně jednoduché to ne, z našeho života vyškrtnout. Jednoduše místo půl hodiny večerních zpráv se můžete na internetu dočíst ty pozitivní, nebo se tu půl hodinu věnovat věcem které vám přinesou pozitivní energii. Místo toho, že řekneme Máš v pokoji nepořádek, můžeme říct. Měl by sis udělat pořádek v pokoji. Pokud se zaměřujeme na negativa, nemůže z toho nikdy vzejít nic pozitivního. Naopak pokud se naučíme v těchto běžných situacích vidět i to pozitivní, přivede nám to do života více radosti a méně starostí. Negativní myšlenky a pocity jsou indikátory toho, že jsme sešli z naší cesty a je třeba se zase ponaučit, srovnat si to v hlavě, odpíchnout se a jít dál. Ty pozitivní naopak svědčí o tom, že jsme na správné cestě, plné radosti , produktivity , zdraví a spokojenosti. 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s