KVALITA NAD KVANTITU

Poprvé jsem se zmínila o heslu KVALITA NAD KVANTITU v článku pod názvem BEZMYŠLENKOVITÉ NAKUPOVÁNÍ, který můžete najít :

Když jsem ještě vyrůstala s rodiči, dlouho jsem o věcech, které jsem chtěla snila než jsem si je mohla dovolit z vydělaných peněz na brigádách, nebo z peněz rodičů. Hodně si teď uvědomuju, že jsem byla spíš to dítě, který si vážilo věcí a nikdy se u nás doma jen tak něco nevyhazovalo, neplýtvalo se. Vždycky jsme měli dostatek, ale moji rodiče si na vše tvrdě vydělali a díky tomu si váží všeho, co mají a to také učili i nás.

Hned, jak jsem si začala vydělávat sama, jen jsem rozhazovala. Někdy tady v Anglii dostáváte týdenní výplatu a to se utrácelo jedna dvě. Kupovala jsem si úplně zbytečné věci, jen proto, že se mi líbily. Neřešila jsem praktičnost ani jestli se mi ta daná věc bude líbit i za pár týdnů, jestli ji využiju a jestli kvalita za tu cenu vůbec stojí.

Takhle to šlo pořád dokola.

Byla jsem jako neřízená střela.

Často jsem si koupila věci, které se mi hned rozbily, neseděly a tak jsem je po pár měsících stejně někomu darovala nebo při větším úklidu stejně vyhodila.

Pak jsem začala víc přemýšlet nad tím jaký dopad tohle všechno za pár let bude mít. A říkala jsem si že tohle přeci nemůžu dělat do nekonečna.

Jednou jsem si uvědomila..

KVALITA JE PŘECI VÍC NEŽ KVANTITA.

A tak jsem si slíbila, že si budu kupovat jen kvalitní věci. Začnu si zase věcí vážit. No druhý den jsem na tenhle svůj slib zase zapomněla. Jenže po tom, co se zase to šílenství opakovalo dokola a dokola, nakonec jsem zase přišla na ten stejný závěr. 

Kvalita nad kvantitu..

Čím víc se do týhle myšlenky ponořuju, tím víc si uvědomju jak velký pozitivní dopad bude mít, když budu svoje heslo následovat.

.

Pokud si koupím jednu věc kvalitní, třeba od místní rodinné firmy a koupím si věc kterou potřebuji, nebo si ji přeju delší dobu, ale koupím si ji vědomě, protože si budu muset vybrat tu jednu pravou. Tím pádem mi bude dělat léta radost. Podpořím místního podnikatele a tím podpořím i místní ekonomiku. Tím pádem se bude lépe dařit i mě. Díky tomu, že nespotřebuju kvanta, ušetřím trochu i přírodu. Je to všechno šíleně propojený. 

Toto téma se nemusí přirovnávat jen k nakupování. To je jen cesta, kterou jsem na to přišla já.

Možná že tohle heslo má i hlubší význam, který se dá přiřadit ke spoustě odlišným situacím. Všechno se to potom může odrážet i v kvalitě našeho života, v tom, jak spokojení jsme s našimi činy, v tom, jak hospodaříme s časem, penězi… začít si zase všeho kolem vážit.  Vidět krásu v maličkostech. 

Jak to máte nastavené vy?

2 komentáře: „KVALITA NAD KVANTITU

    1. Ano věřím že to tak má spousta lidí. 😁 Tomu se prostě někdy nejde ubránit.😁 Moje myšlenka je taková, že kvalita je důležitá ve všem. Nejde jen pouze o rozhazování peněz a nakupování haldy věcí. 🙂👍🏻

      To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s