Náš nový domov.

Zase jsme se posunuli o dům dál. Není to tak dlouho, co jsem psala článek o stěhování a o tom, jak to tu v Anglii probíhá, a už píšu zase novém bydlení. 

Když jsme se stěhovali do Anglie ani ve snu by mě nenapadlo, že si budu o necelý tři roky později sedět na zemi v pusto prázdném domě. Malovat si svoji budoucnost a těšit se na to až si o víkendu pojedu koupit sazenice na zahradu, na zařizování a zútulňování. To by se mé mladší já pěkně popadalo za břicho.

Teď zním jako ta vyspělá pět a třicítka, co už o životě něco ví a má to všechno pěkně srovnaný žejo. (Alespoň tak nějak si sama sebe v pět a třiceti představuju). Ale je to opravdu tak.. Dřív jsem toužila po hoodně svobodném životě a představovala si to jako jednu velkou úspěšnou dráhu bez obav, dřiny, povinností. Neříkám, že ambice zmizely, spíš se změnily.

Ani jedno bydlení, ve kterém jsme bydleli předtím, jsem nepovažovala za domov. Necítila jsem se tam tak. Nevracela se tam po dlouhém dni s příjemným pocitem, nechtěla jsem v tom místě nic tvořit, investovat do něj a už vůbec ne bydlet na delší dobu. Jenže s tím jsme do toho šli. Brali to jako krátkodobou záležitost. Možná proto, že jsme nevěděli, kde a jaký život žít..

Víte jak to je. Kam jde pozornost, tam to roste.. Takové klišé, které funguje.

No a ve mě to loni tak nějak bobtnalo a bobtnalo.. Chtěla jsem se vracet na místo, kde se cítím jako doma. Půl roku jsem koukala po inzerátech a vizualizovala jsem se v těch pohodlných krásných domech a představovala jsem si, jak se tam cítím.

Strašně jsem si přála malou zahrádku nebo balkón a místo, které bude prostorné a vzdušné. Tady jsou většinou byty nebo domy strašně stísněné, tmavé a studené. Teda alespoň ty v naší cenové relaci.

A teď si tu sedím v krásném prostorném řadovém domečku a malým yardem. A přesto že je to prázdný vybydlený dům, který chce ještě spoustu lásky, cítím se tu už dávno jako doma.

Netvrdím, že je to domov napořád. Lidé míní a život mění, ale konečně po třech letech zase cítím domov, nový život, nové začátky, nová dobrodružství.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s