Jak se poprat se samotou?

Samota je pro někoho nepřítelem a jiného tím nejlepším přítelem. Každý z nás je jiný a samotu zkrátka snáší jinak. Jenže v této době se s ní musíme tak nějak poprat všichni. Ač se nám to líbí, nebo ne. Najednou nám byly odebrány možnosti a někteří z nás neví, jak se s tím poprat.

Loňský rok byl jedna velká emoční mexická vlna. 

Já jsem člověk, který si umí samotu a ticho užít, ale samozřejmě mi také někdy ten společenský život chybí. Kolikrát jsem se přistihla, jak jen tak nečinně sedím na gauči a promítají se mi v hlavě pesimistické a ty nejčernější scénáře. Najednou jsem nevěděla, co dělat, nudila se a tak nějak se sebelítostně utápěla sama v sobě. A dost! Pokud jste se v tomhle tak našli tak mám pro vás novinku. Tudy cesta nevede! Vemte do hrstě ty možnosti, co máte a vykouzlete s nimi něco pěkného:

Procházka

První příčku na seznamu si procházka určitě zaslouží.Ona jen změna vzduchu a prostředí udělá svý. Ještě si pustit do uší podcast, nebo oblíbený playlist. Hned bude den růžovější. Slibuju. 

Selfcare 

Selfcare, neboli péče o sebe samotného, mě loni hodně chytla. Nemusí to být zrovna napodobenina wellness. Stačí když budeš dělat něco, co ti udělá dobře na duši i těle. Například já jsem si naordinovala self care alespoň jednou týdně. Většinou si napustím plnou vanu se solí a bylinkami, vezmu sebou knížku a relaxuju. Pokračuju se zkrášlováním, jako jsou peelingy, olejíčky a různé masky. To je různé. Pak se cítím jak znovuzrozená. Dobře.  Já si dopřávám takový wellness, ale tvůj selfceare den se může lišit. 

Nový recept

Naučte se, si jídlo vychutnat. Poznávejte nové chutě. Na internetu je tolik inspirace, tolik receptu, že snad není šance, aby jste neobjevili nějaký ten pro vás. Zdokonalíte se v další obyčejné činnosti, která se může stát neobyčejnou a uděláte tím radost jak sobě, tak i spolubydlícím, rodině, partnerovi, nebo partnerce.

Čtení knih

Čtení je neskutečný pohlazení na duši když si k tomu najdete cestičku. Ja jsem dřív čtení ráda neměla. Nic mě to neříkalo a připadalo mi to jako nuda. Pak jsem ale našla svůj žánr a už to jelo. Začala jsem číst osobně rozvojové knihy a to, co se naučím praktikuju v praxi. Musím říct, že jsem zase psychicky, peněžně a vědomostně úplně jinde než jsem byla před rokem. Další, co mě baví jsou příběhy podle skutečných událostí. A jaký žánr si vyberete vy?

Oblíbená reality show

Najděte si reality show, která vás bude bavit a pravidelně se na ni budete tešit. Moje oblíbená je VÝMĚNA MANŽELEK. Vždycky se u ní pobavím, uvědomím si hodnoty, které mám a někdy i to, že moje problémy jsou úplně minimální. Těším se na ni každou středu. Trošku jsem k tomu “donutila“ Jonyho. Připravíme si nějakou svačinku a pití a skvěle se bavíme. Pochlubte se jaká je vaše?

Vtipná YOUTUBE videa/Komedie

Na internetu najdeme tolik věcí, který nám dokážou udělat úsměv na tváři. Podívejte na na vtipná videa na YouTube nebo na nějakou pěknou komedii.

Playlist

Vytvořte si seznam těch nejoblíbenějších a nejpozitivnějších písní, které vás postaví ze židle. Tento playlist se pak hodí k procházkám a nebo k běžným denním činnostem.

Kreativita – pište, malujte, vytvářejte

Vzpomeňte si, co vás nejvíce bavilo na základní škole tvořit. Bylo to psaní slohů? Hodina výtvarky, šití, nebo snad keramika? Zabrouzdrejte a nestyďte se to aplikovat i v přítomnosti. Potřebujete oživit nějaký květináč? Nebo vám chybí lapač snů nad postelí? Zabrouzdejte na kutilské stránky a začněte tvořit.

Úklid a přeorganizování pokoje | bytu

Tento bod je jasný. My s Jonym jsme to vzali za trochu jiný konec a naplánovali zrovna nový domov. Ale o tom až jindy.

Meditace

Meditace nám pomůže vyprázdnit odpadky z hlavy. Není na tom nic špatného. Jde o to, že žijeme v uspěchané době a naše hlava skoro nikdy neodpočívají. Proto k nám přišli s Indie dýchací praktiky a meditace. Pomohou nám se zastavit a vydechnout. Někdy je pro nás těžké se dostat do meditace. Kor když jsme v tom noví. Tady máte link na účinnou řízenou meditaci.

Pohyb

Zkus se párkrát týdně zapotit. V tomto případě to není o těch břišákách, ale spíš o fyzické a psychické pohodě. Ber to jako formu zábavy. Holky přikládám link na videa podle kterých se vám bude chtít hýbat s úsměvem na tváři !

Poznej lidi přes internet

Pokud nemáte možnost být ve spojení s přáteli, alespoň je kontaktujte virtuálně a pokud vám joo chybí socializování, nebojte se napsat lidem, které třeba rádi sledujete na instagramu. Já díky tomu loni poznala tři holky z Čech, které taky bydlí v Anglii a vedou si blog. Navzájem se sledujeme podporujeme a inspirujeme.

Doufám, že alespoň jeden s těchto typů vám pomohl zahnat pocit nevítané samoty. A pomůže vám užít si každy den.

1 komentář: „Jak se poprat se samotou?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s