Příběh: Uf, to bylo o fous! 1. část

Už to byl rok, co jsme se viděli naživo s našimi rodinami. Právě před rokem, jsem si ještě neuměla představit, že by nastala doba, která nám neumožní cestovat do cizích zemí. I přesto, že jsme víc jak tisíc kilometrů odloučeni, většinou jsme se vídali každé tři měsíce. Maximálně každého půl roku. 

Na konci listopadu jsem se nemohla dočkat toho, až se konečně zase setkáme. Všechno zatím vycházelo podle plánu. Nejdůležitější bylo, aby nám nezrušili letenky. Díky tomu, že bylo před Vánoci, jsem měla hlavu plnou práce. Hromady a hromady práce, která zařizovala dostatečný rozptýlení od pochybnosti, že by se mohlo něco pokazit. 

,,A je to tady. Už jen týden a setkáme se nimi!” Přemýšlela jsem nadšeně v pátek večer, přesně týden před odletem. Ten víkend jsme si užívali nákupy a zakončili to generálním úklidem kuchyně, protože to k předvánočním časům taky patří.V sobotu večer se, ale Jonymu udělalo zle. Stěžoval si na bolest v okolí jater a to je u něj občas normální. ( Proč to se můžeš dozvědět ZDE.) Tak jsem mu dávala Vaška a uvařila bylinný čaj. Nic nepomáhalo a tak jsem do něj šila, že beztak má jen zaražený prdy a cpala jsem do něj ten bylinný čaj. Ten den jsme šli brzo spát. 

Asi ve čtyři hodiny ráno už hekal bolestí a převaloval se.  

Dostala jsem strach..

Byl úplně zelenej a na tváři se mu leskly kapky studeného potu. Vstala jsem a donesla teploměr. Když se snažil vstát aby si naměřil teplotu sám, bolestně zakvílel a vzdal to. Namířila jsem digitální teploměr na jeho čelo a strachem se mi klepaly ruce. Měl horečku. Ani jsem neváhala a řekla že voláme sanitu. 

Popravdě jsem vůbec netušila co mám dělat a jak se takové situace tady v UK řeší. 

Zavolala jsem na pohotovost a s knedlíkem v krku jsem vysvětlovala situaci. Jen mi sdělili, že se musíme dopravit sami, že kvůli koroně není dostatek sanit a pokud to zvládneme, musíme sami a pak se o něho mohou postarat. Tím mě paní na drátě neskutečně nasrala a já byla jen malý krůček před vyhořením.

Volám ubera a mezitím strojím sebe i jeho. Řidič uberu byl moc milý a zastavil hned před vchodem na pohotovost. Dveře se otevřely a přišel straší doktor a zeptal se, proč jsme přijeli a kdo z nás potřebuje pomoct. Ukázala jsem na Jonyho a vysvětlila jsem, že ho bolí břicho. To jediný jsem stihla říct než mě vykopli s tím, že tam být nesmím. Skleněné dveře se předenou zavřely dřív než jsem se stihla rozloučit. Netušila jsem tedy co dělat. Jestli čekat, že ho ještě ten den pustí, nebo jet domu. Dvě hodiny jsem ubrečená přešlapovala před nemocnicí a najednou pinkla zpráva. ,,Uff komunikuje.’’ Pomyslela jsem si s úlevou.

Po domluvě, že si ho tam asi nechají přes noc jsem jela domů, abych mu zabalila nějaké věci. 

Nakonec se zjistilo, že je to apendix. Uf. 

Vím, že to není úplná sranda, ale v úvozovkách to byl ‘’jen’’ apendix.

Operovali ho až druhý den odpoledne, což mě celkem překvapilo. Vždycky jsem si myslela, že taková operace se dělá hned, jak pacienta přijmou, ale jak se tady říká:

V MANCHESTERU DĚLÁME VĚCI JINAK !

Po operaci už bylo všechno v pořádku, ale najednou přišlo to uvědomění, že nebudeme moct odletět do Čech!

To snad ne.. Celý rok jsme na tenhle den čekali. Do toho všeho na nás doma čekala moje prvorozená neteř a o takové životní události se nepřichází.

Když se to sere, tak všechno že.. 

V úterý už měl Jony po operaci a řekli mu, že musí dobrat antibiotika a potom může jít domů. Což byla neskutečná rychlost. Nakonec ho propustili ve středu večer a dostal povolení letět pokud nebude mít velké bolesti. 

Jupí!

18.12. Jsme přistáli po roce v ČR, ale o tom až v druhé části.

Ten rok se stalo spousta bizarních situací. Tohle byla je jedena z nich. A jaké bizarní situace se staly v minulém roce tobě?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s