Průvodce Manchesterem | To musíš vidět!

Přemýšlela jsem nad tím, jak je mi smutno z toho, že nemám žádný cestovatelský zážitky o který bych se mohla podělit. Moje srdce už se zase vidí na vrcholku nějakých kopců a hor s batohem na zádech. Když jsem, ale tak přemýšlela, vlastně jsem si uvědomila, že jsem vás nikdy neprovedla naším krásným Manchesterem. 

Manchester je místo, které lidé buďto milují, anebo nenávidí.

Najdou si tu zalíbení ti, co se vyžívají v různorodosti velkoměst. Najdeš tu historické zdobené budovy, typické Anglické uličky, sochy a parky, ale hned na to průmyslové budovy, mrakodrapy a všechna možná moderní umělecká díla. Ta různorodost se mi na Anglii líbí. Okusíš tu kouty všech možných částí světa.

Kam se vydat v centru města?

První zastávku bych každému doporučila místní RADNICI. Je to nádherná monumentální budova, která vás vnese do prostředí z filmu Harry Potter. To nejkrásnější období, kdy tuto část navštívit jsou rozhodně Vánoce. Vánoční trhy, které jsou proslulé po celé Anglii jsou postavené na celém náměstí před radnicí a stojí to rozhodně za to!

Hned mezi radnicí a Midland hotelem ( místo, kde páni Rolls a Royce navrhli první auto) stojí CENTRÁLNÍ KNIHOVNA, která je postavená do kruhového tvaru. Obvykle se tam studenti učí, ale přístup veřejnosti je vřele vítán.

Jako další nezbytnou zastávkou je rozhodně  KNIHOVNA JOHNA RYLANDSE. K tomuto místu vedou nádherné ulice hned ze ST. PETEROVA NÁMĚSTÍ, kde stojí radnice. Toto místo je rozhodně pro všechny milovníky Anglické staré architektury a smozřejmě Harryho Pottera. (Každý, kdo je milovník Pottera je tu správně, protože zde najdeme spoustu míst, která připomínají místa z filmu). Jen se podívejte sami.

China town

China town je místo, které Vás hned uvítá velkou bránou. Je plné čínkých restaurací, obchodů a domů s přidělanými střechami typickými pro Čínu. Číňané zde slaví Nový Rok na přelomu ledna a února. V tomto období ulice China town vyzdobí hromada lampiónů a světel. Nechybí tu trhy a zábava. Tyto oslavy trvají celé dny a končí až v pozdních hodinách večer. 

CHINA TOWN MANCHESTER

Fotbalové stadiony 

Jak asi víte, tak v Manchesteru je možné navštívit dva fotbalové kluby. MANCHESTER UNITED a MANCHESTER CITY. Oba stadiony jsou monumentální a věřím, že musí být zážitek na nějaký zápas zajít. Pokud ale zrovna nehrají, je možné si zajednat prohlídku u toho klubu, kterému zrovna fandíte. 

MANCHESTER UNITED

MANCHESTER CITY

Media city

Toto místo, je jedno s mých nejoblíbenějších na večerní procházky. Je to místo, kde jsou postaveny pouze nové budovy. Město vypadá jako ze scifi filmu. Můžete tu vidět různé televizní stanice, radiové stanice a i budovy, kde se se natáčejí televizní show, jako je třeba Británie má talent. Tato část Manchesteru je obklopená řekou a kanály. Jakmile se setmí, všechny budovy září barvami. Stejně tak i mosty, přístěnky a sochy. Je to zkrátka pastva pro oči.

Kam na nákupy?

Nejlepší a nejkrásnější místo pro nakupování je rozhodně TRAFFORD CENTRE. Tohle místo, je celé z mramoru a zlata. Vypadá to tam jako v paláci. Výzdobu doplňují sochy a fontány. Část s restauracemi, je vybudovaná z jakýchsi ulic. Každá ulice do jiného stylu. Jedna připomíná New Orleans, další New York, Itálii a moje nejoblíbenější Čínu. Zkrátka to vypadá, jako byste byli v jedné z ulic v daném konci světa. Uprostřed části s restauracemi tyto ulice spojuje ohromný plac připomínající palubu lodi a na stropě je nakreslené realistické nebe.Opravdová nádhera.  Je to jeden z největších nákupních center na světě a pořád roste. Pamatuju si na den, když jsem tohle místo navštívila poprvé a nikdy na to nezapomenu. 

Kam se jít bavit?

Nejznámnějsí částí nočního života je DEANSGATE a NORTHERN QUATER, kde tě čeká velký výběr barů, restaurací a klubů. Na večer v Manchesteru rozhodně nezapomeneš. Pro ty, co to mají rádi pestřejší je tu tak zvaná GAY VILLAGE, kde se baví LGBT společnost. Je to jedna z nejrevolučnějších ulic, protože i za dob, kdy různé orientace ještě nebyly akceptované veřejností už na této ulici stála hospůdka, kde se mohli scházet a poznávat lidé dle libosti. 

Kde se ubytovat?

Manchester nabízí velké množtví hotelů a wellness. Nejvyužívanější síť holetů je tu IBIS, která zapadá do té z nejlacinějších a přesto čistých a komfortních noclehů.  Pokud máte chuť na nezapomenutelnou noc, zarezervujte si alespoň jednu noc v KING STREET TOWNHOUSE. Je to luxusní wellness hotel, který nabízí koupel na střeše s vyhlídkou na celý Manchester. 

Doufám, že jsem na vás alespoň trochu přenesla atmosféru našeho nádherného Manchesteru. Dejte mi vědět, kdo je váš favorit a pokud se sem někdo v dalších letech chystá, ráda vás tu provedu.

Vaše Ronnie.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s