Životní motor | Jaký bude tvůj životní příběh?

Tento článek jsem vlastně napsala už před dlouhou dobou. Jenže jsem si pořád říkala, že to není ono. Říkala jsem si, že na tohle téma nestačí pouze můj životní motor, jako příklad. Proto jsem vyslala alarm o pomoc na Instagramu. A dostalo se mi tolik krásných odpovědí, který mi potvrdily, že by ten původní článek opravdu stál za starou Bellu. 

Jak bych vlastně definovala spojení ŽIVOTNÍ MOTOR?

Představ si jakýkoliv motor v autě, nebo stroji. Pamatuješ, ty nudný hodiny fyziky? Ano tam nám všem bylo vysvětleno, co je to motor a jak funguje a my jsme byli vzorní školáci, takže všichni víme. Takže, co je motor? Je to věc. Věc, která pohání stroje k činnosti. A ten náš životní motor funguje úplně stejně. Tento motor nám pomáhá realizovat a zhmotňovat naše touhy a myšlenky. Je to naše součást bez které bychom se nepohnuli z místa. Touhy a myšlenky, které nás vedou k činnostem a od toho se odvíjí příběh každého z nás.

-Zajímalo by mě, jaká definice pro spojení ŽIVOTNÍ MOTOR dává smysl tobě?-

Můj životní motor

Když jsem byla děcko, myslela jsem si, že vím, co chci a můj životní motor, mě k tomu vedl. Už jako prcek, řeknu kolem pátého roku života mi bylo předkládáno, že jednoho dne, ze mě bude veterinářka. Moje rodiče mi to říkali v jednom kuse. To proto, že jsem od malička tahala domů různá zvířata. Od mravenců, pavouků a žížal až k nemocným ptákům. Není divu, že jsem si to začala myslet i já. Když jsem vystudovala školu, začala jsem mít jiné touhy a zjistila, že nechci o zvířata pečovat takovým způsobem. Zkrátka, najednou jsem zjistila, že nevím, co chci.  Až životem v Anglii jsem našla sama sebe. Opravdovou Veroniku, která má plány, má vize a jde si za nimi. Můj motor je zkrátka touha po cestování, pomáhání tam, kde je to potřeba a ne jen zvířatům, ale i lidem. A díky tomu, že se ten můj motor zase nastartoval tyto touhy pomalu, ale jistě naplňuju.

Jaký je nejčastější motor života?

Jak asi všichni víme, tak náš druh je společenký. Proto tvoříme rodiny, vesnice, města a tak dále. Jsme nejpřemnoženejší druh na téhle planetě. Proto mě nepřekvapilo, že nejčastější motor pro nás je naše rodina a hlavně naše děti. Chceme, aby naše budoucí generace byly lepší než jsme my samotní. Chceme zabezpečit rodinu finančně a poskytnout pro ni to nejlepší zázemí. A to je krásný. Takže, jaké další životní motory máme, kromě rodiny a peněž? Ty už jsou opravdu různé. Ať je to zvědavost, touha pomáhat, touha být sám sebou a být spokojen se sebou a spoustu dalších. Každý jsme originál a každý z nás tvoří tenhle svět lepší. Tak nenechme ty naše motory věkem uhasnout.

Proč je důležité mít životní motor?

Jak už z článku vypovídá. Je to naše součást, která tvoří životní příběh každého z nás. Až jednou dorazíš do slepé ulice, nezapoměň zařadit zpátečku. 

-Tak co. Jaký bude ten tvůj životní příběh?-

2 komentáře: „Životní motor | Jaký bude tvůj životní příběh?

  1. To je hezký článek. Chtěla jsem se do něj také zapojit, ale bohužel jsem v tu dobu neměla na nic takového pomyšlení 😦
    Podle mě je hlavně důležité si uvědomit, že ten motor a sen každého je úplně jiný a že kdyby každý dělal, co chce sám a neposlouchal společnost, rodiče, okolí atd., že by hned na planetě bylo lépe. Takže pro mě to je dělat hlavně, co mě dělá šťastnou. Chci dělat věci, které mě baví a dávají smysl, chci se posouvat jako člověk, učit se a plnit si své sny. Chci abych se jednou na smrtelné posteli usmívala nebo v okamžiku smrti věděla, že jsem žila dobře a stálo to za to!

    Líbí se 2 people

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s