RECEPT: PEKO

Tento recept zná snad úplně každý. Jen si ho každý dělá tak nějak podle sebe, ale pro případ, že někdo neví, hodím to sem.

Když jsem byla ješte děcko, jezdili jsme každý rok do Chorvatska na jedno a to samé místo ke známému mých rodičů.

Ten známý měl kámoše a ten kámoš dělal tak výborný jídlo… Dělal nám všechny možný místní specialitky a jeho restaurace byla uprostřed hor. Jen taková kamenná chata s pár stoly pro kolemjdoucí a oslem uvázaným u plotu. Teda místo to bylo krásný.

Jedno z těch výborných jídel bylo PEKO. Dělalo se to v žhavém popelu. Měli na to zvláštní pánev jejíž víko bylo o dost větší než samotná pánev, aby nenapadal popel do jídla a zároveň měla rantl (takový kruh), aby popel nepadal okolo. V té pánvi byly čtyři druhy masa, zelenina, hlavně brambory, mrkev a celé to bylo udělané v nějakém koření a sosu. K tomu se nakonec přikusoval jejich místní chlěb.

Před pár dny jsem na to tak vzpomínala.. Nojo Verča a její největší zážitek z dovolený.. JÍDLOOO.

Měla jsem doma zbylou zeleninu, která potřebovala zdělat a tak vzniklo moje vlastní peko.

Je to jedna z mála věcí u které si dovolím říct, že je stoprocentrně podle předpisu pro jaterní dietu.

INGEDIENCE:

  • Zelenina  podle chuti ( základ by měl být brambor, mrkev a cibule)

-já měla doma zbytek brambor, čtvrtku cibule, červenou papriku, mrkev

  • Kuřecí prsa
  • Koření (sůl jen trošičku stačí, petržel, paprika sladká, drcený kmín, dva stroužky česneku)
  • Voda (hrneček)

POSTUP:

Jako základ si samozřejmě dáme předehřát troubu. Mám troubu bez větráku a tak jsem dala na 180 stupňů. Mezitím, co se nahřívá trouba si připravíme ingredience. Nakrájíme brambor na měsíčky,mrkev a papriku na nudličky a cibuli na hubo. Nakonec očistíme česnek a necháme v celku. Vše smícháme a dáme do pekáčku. Trochu prosolíme. Nakonec si očistíme prsa, která trochu osolíme, a okořeníme paprikou, kmínem. Kuřecí prsa naskládáme na zleninu a vše dohromady posypeme petrželkou. Dodá tomu aromatickou chuť.

Nakonec podlejeme ze strany opatrně vodou z hrnečku. Opatrně abychom nesmyli hned koření ze zeleniny, nebo masa. Přikryjeme pekáček poklopem, nebo alobalem a dáme na půl hodniny do trouby. Po půl hodině sundáme poklop a pečeme a podléváme další půl hodinu. Nakonec podáváme směs s masem na talíř. Pro lidi s jaterní dietou lepší bez česneku a cibule. Ty tam jsou spíše jako aroma.

Jak si takhle experimentuju s chutěmi, objevuju jakou velikou sílu má zelenina a bylinky. Různé druhy vytvoří o dost lepší chutě než ochucené sušené smesi koření, které se prodávají v obchodech. Ještě nakonec bych chtěla podotknout že koření, které používám je mezi těmi které jsou přijatelné při jaterní dietě. Bez soli by samozřejmě jídlo chuť nemělo tu jak už jsem psala používat nepřestanu. Hlavní je si pamatovat, na porci špetku kořeni to nikomu neublíží. 😊

-DOBROU CHUŤ-

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s