Jak nám coronavirus ‘’zkomplikoval’’ dovolenou ve Španělsku? (1. Část)

Dovolená ve Španělsku. Plán, který jsme měli několik let v mysli, ale nikdy ho neuskutečnili. Vždycky do toho NĚCO přišlo… Nedostatek volna…řidičák, koupě auta, šetření peněz a pracování, jak o prázdninách tak při škole kvůli vizi života v Anglii. Potom to nedopadlo kvůli stěhování a dlouhým návštěvám v Čechách.. Myslím, že tohle přání se nás drželo asi 4 roky. Docela trapas co? Spousta lidí se rozhodne zaplatí a jede. My toho měli zkrátka víc a asi to chtělo si počkat na tenhle rok, kdy jsme se nenechali už žádnou překážkou zastavit. 

Proč? 

Čti dál stojí to za to!


Pár týdnů před odletem, jsme váhali, zda jet i přes to, že Španělsko je riziková země, že po příletu zpět budeme muset být zavření 14 dní doma v karanténě a riskovat to, že Jonyho zaměstnavatel nebude asi úplně happy, když mu řekne, že víc jak první tři týdny v září nepříjde do práce. Další pohybnosti přišly kvůli tomu, že v médiích je plno toho, jak Španělsko coronavirus nezvládá a v tom případě jsme si říkali, jestli je to bezpečný a jestli si to vůbec užijeme, pokud tam mají všechno uzavřené. 

No tak asi všichni víme jak to dopadlo… 

Když jsme za to všechno v lednu 2020 platili, tak jsme neřešili, jaký hotel budeme mít.. Chtěli jsme cestovat po okolí. Vidět místa, kde se natáčelo Game of Thrones a zkrátka to neměla být ta dovolená, kdy si lidé jen jezdí válet šunky na pláži. To ale nepřišlo v této situaci v úvahu a proto, se vše změnilo právě na tu válecí dovolenou.. A víte coo? My to oba potřebovali jako sůl. 

Let byl skvělej. Nikdy jsem neletěla v tak prázdném letadle a necítila na letišti tak uvolněnou atmosféru. Po příletu, jsme museli ukázat formulář, který se vyplňoval kvůli covidu a měřili nám teplotu. Roušky byly ve Španělsku povinné nosit všude. 

Po hodině a půl v autobusu skoro jen pro nás jsme konečně dorazili na místo naší dovolené.

MALGRAT DE MAR.

 Nádherný místo na severu Španělska. Ulice byly poloprázdné a pláže prázdné. Potkávali jsme pouze místní. Hned po příjezdu jsme šli na oběd do místní restaurace, která byla úplně prázdná. Obsluha byla skvělá a jídlo výborné. Věděla jsem, že kvůli situaci, museli přijít o spousty, spousty peněz a určitě se drží tak tak nad vodou.. proto, jsem pánovi při odchodu dala na svoje poměry docela tučný dýško. A  teda nikdy jsem snad neviděla šťastnějšího číšníka. Uvážila jsem, že on ty peníze ptřebuje víc než já s on mě považoval za RICH GIRL! Zkráceně, udělalo to radost jak jemu i mě. Někdy je fajn utratit peníze za správnou věc. 

Hned jak jsme se ubytovali na hotelu jsme pochopili, že je na celém hotelu s více jak pětseti pokoji ubytováno asi dvacet lidí.. Snad všichni kromě nás byli španělé, kteří si užívali dovolený bez turistů..Bylo hned znát, že atmosféra tam nebyla úplně happy. Uvítali nás bez problémů, ale zkrátka tam nebylo veselo. Nejdřív jsme si říkali, dobře tak na to trochu prdí když tu je prázdno. My si to užijeme i tak. Byli jsme rádi, že nepotkáváme davy a že je na hotelu klid. 

Šli jsem si užívat na pláž. Po tolika letech v moři. Oba jsme byli happy jak dva grepy. 

Po večeři jsme šli objevovat noční město. Na to, že tam podle médií všichni pomalu umírají, jsou celkem veselí. Ulice byly poloprázdné a restaurace taky.. i přesto, jsme potkávali místní, jak si užívají nošního života. Žilo to tam a atmosféra byla ůžasná. Navečer jsme vyjeli výtahem, nebo lanovkou… no nevím jak to přesně popsat spíš výtahem na vyhlídku. Byla to nádhera. Bohužel, to fotky nezaznamenají.

Druhý den, pršelo a tak jsme se šli podívat do známého parku, kde jsou udělané veliké sochy dortů, doughnutů, perníkové chaloupky atd.. jasný je to spíš pro děti, ale my si tyhle věci užíváme pořád jako děti. 

Když jsme se vrátli na hotel, paní na recepci nám oznámila špatnou zprávu.. Zítra budete tranportováni. Hotel se zavírá. Bohužel kvůli situaci hotel zkrachoval a vlastník už se dostával do problémů… Bylo opravdu smutné vidět, že se paní bála naší reakce kvůli tomu, že nám kazí dovolenou, když zrovna ztratila práci, kterou jen tak asi zpět nedostane… 

Dala nám potřebné informace k transportu. Řekla, že nám zařídili jiný hotel, kde budeme moct strávit zbytek dovolené asi 15 km od místa, kde jsme se zrovna naházeli.. 

Řeknu vám.. Příjemný zprávy to nebyly.. Třetí den ráno jsme vyrazili do neznáma a doufali, že s námi v dalším hotelu budou počítat.. 

2 komentáře: „Jak nám coronavirus ‘’zkomplikoval’’ dovolenou ve Španělsku? (1. Část)

 1. Podle mě vždy přijde vše v ten správný okamžik, takže to asi mělo být letos, i přes tu situaci.
  Ty poloprázdné pláže musely být super, i podle fotek to vypadá klidně a ne že tam umírají lidé na ulici, ach ta média a zbytečné šíření paniky…
  S tím dýškem mi to připomnělo, že jsme jednou takhle byli tady s Martinem v jedné mexické, a já pořád přesně nevím, kolik je tady v UK pro ně je normální dýško, no nechali jsme asi 4,5 libry a slečna taky koukala, tak jsem se ptala, jestli je to hodně a ona že jo, připadala jsem si stejně 😀 A bylo hezké vidět, že je ráda.
  Doufám, že druhá část už bude veselejší! 😀

  Líbí se 1 osoba

  1. Přesně jak říkáš. Bylo tam vážně krásně a je mi líto těch lídí, co přišli o práci. Myslím, že se tam ještě někdy podívám. Na jednu stranu jsem ráda, že jsem něco takového viděla. Aspoň si uvědomím, jak skvěle se v Anglii žije. Někdy je totiž potřeba si to připomenout.

   Tyjo s tím dýškem to je vtipný, ale aspoň jsi někomu udělala pěkný den. 😀 Taky mi trvalo než jsem se zorientovala, co je moc a co ne. 😀
   Jsem zvědavá jak se ti druhá část bude líbit. 🙂

   To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s