Víkendový roadtrip – Skotsko (ISLE OF SKYE) | den 2

V neděli ráno nás čekala vstávačka brzo ráno.  No trošku jsme zaspali budík a vyjeli dýl. 

Cílová destinace byl Isle of Skye.

První zastávka byla hned dvacet minut od Fort Augustus a to zřícenina u jezera Loch Ness. Bohužel ale kvůli coroně bylo zavřeno a všude byly záterasy, takže se nadalo jít blíž. 

Každopádně jsme si našli místečko, kde alespoň z dálky byl výhled na Loch Ness i zříceninu. 

Od Loch Ness už to není na Isle of Skye tak daleko, ale po cestě bylo zase tolik krásné přírody že zastávek bylo spousta. 

Jedna mi utchvěla v hlavě, protože jsme zastavili v místě Kyle, kde se tyčil z jezera malý hrad. No víte takové ty typické zámky, jako máme v Čechách, tu moc nejsou, ale za to, hrady a zříceniny mají úplně jiný grády. Bohužel už si nepamatuju, jak se ten hrad jmenoval, ale minout ho ani nejde a pokud vím, hned z Manchesteru se jelo celou dobu pořád rovně…

Netrvalo dlouho a objevili jsme se na mostě, který nás dovedl na Isle of Skye.

Hned jak jsme se ocitli na Isle of Skye, zase se úplně změnila přiroda. Je to ostrov, který je pořád ve Skotsku, ale je to jakoby jste byli na pustém ostrově, plném zelených hor, stád ovcí a sem tam domeček. 

Hned je vidět okolo moře. Počasí se tu mění ještě víc. Duh jsme po cestě potkali asi milión.

Hrozně mi vrtalo hlavou, jak ti domorodci na ostrově žijou. To jedí jen ovce? Opravdu jedeš, všude příroda několik mil. Potkáš pár malinkých domečků a zase několik mil jen příroda.

Hned první zastávka, byla nejznámější atrakce, skála, zvaná The Needle Rock. Na tomto místě bylo asi nevíc lidi. Vyšlápli jsme si trochu kopec a uviděli ji. Tato skála připomíná spíš hrot šípu a co mě rozhodně uchvátilo víc je výhled na tu vodu všude kolem, daleko pod námi. Na tomhle vyvíšení, byl tkovej vítr, že jsme se párkrát museli přidržet aby jsme nespadli.. Njedřív to byla celkem sranda.

I na Isle of Skye jsou vodopády. Jeden z nich mě uchvátil… Z útesu dolů padal vodopád přímo do oceánu.. Kolem rostl fialový vřes.

Po cestě se nám samožřejmě objevila komplikace. To by jsme nebyli my. 

Bohužel, trajekt, kterým jsme meli jet zpátky z ostrova byl mimo provoz kvůli coroně. Tím pádem, se nám trasa trošku prodloužila, a potřebovali jsme natankovat. Pčijeli jsme do městečka Portree, který bylo velky asi jako u nás vesnice a benzínka byla samozřejmě zavřená. 

Je důležitý si uvědomit, že dopravu tu řídí ovce a tak je potřeba se mít stále na pozoru. No aspoň tu nikdo nikam nespěchá a máš čas se kochat výhledem.

Cestou zpět jsme teda zase jeli po mostě a poslední zastávka nás čekala kousek od Fort Williams a to Glenfinnan Bridge. 

Jo jo to tak. Je to ten proslulý most z Harryho Pottera. Zase by tam obyčejně byly davy lidí a my měli to štěstí, že jsme tam mohli byt úplně sami. V určité hodiny tudy dokonce projíždí Bradavický express ale to jsme kvůli trajektu nestilhi. To ale nevadí. Cílem byl samotný most.

Díky tomuhle výletu jsem si splnila další sen a mysím, že Skotsko ještě nejednou navštívím. 

Celkově jsme najeli asi 970 mil. Děkuju Jonymu i Adamovi za skvělý dva dny, ve kterých jsme viděli tolik věcí, který bysme mohli stihnout za normální situace tak za týden. 

Těším se na další trip!

1 komentář: „Víkendový roadtrip – Skotsko (ISLE OF SKYE) | den 2

  1. Haha, hned na začátku jsem se zasmála, zaspání na budík, to je u nás klasika 😀
    Jinak Skotsko vypadá tak úžasně, máme ho taky v plánu, tak snad brzy 🙂 A ta ovečka!! Tu bych si hned vzala domů na mazlení 😀

    Líbí se 1 osoba

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s