Ranní ritulál | co jsem změnila a proč ?|tohle ti změní život!

Každý to známe. Každý rano zvoní ten blbej budík abychom už vstávali do práce, nebo do školy. Nevím jak ty, ale já ráda ještě odkládám, co to jde. 

Už od střední jsem měla, i přes brzký vstávání zajetej rituál. Zkrátka, není nic horšího, než když odstartuješ den tím, že se probudíš naštvaný/á a ještě k tomu ve spěchu a potom stresu, že nestíháš. Na tom mottu, že ráno dělá den, něco bude. 

Já vím, že je těžký vstávat hodinu a půl nebo dvě před tím, než odcházíš z domu. Možná si ted’ říkáš.. vždyt’ já začánám v práci v šest ráno. Ta se zbláznila ne?? Nene nezbláznila. Pokud zkusíš tuhle věc, kterou ti ted’ dám na počtení, dělat dva týdny, zjistíš sám, jak moc velký účinky tohle má. Nejsem žádnej magor, nebo šaman, kterej ti tu povídá o magii. Jsou to praktiky, který dělají úspěšní lidé a já mám to štěstí se od nich učit.

Kromě toho, člověk, který vážně brzo vstává a nechce začínat den nějakým rituálem, to muže zkusit třeba před spaním. Já osobně radši vstanu dřív, kvůli náladě a energii, která se pak se mnou žene celý den.

Zeptej se sám sebe, jak se ráno cítíš, když se probudíš. Nese se s tebou ta nálada celý den? Máš pocit, že máš na vše málo času? Kromě toho, jseš spokojený/á se svým životem?

Máš nějaký životní cíle?

Tak přesně tyhle praktiky, ti při zařazení do své denní rutiny může všechno ujasnit. Jde o to vyjít pár dní ze své komfortní zóny a to se dá zmáknout. Pak se na to budeš těšit. SLIBUJU. 

Konec okecávaček jde se na to. 

Jako první věc kterou ráno udělám je, že si jdu pláchnout obličej a převléknu se do něčeho pohodlného. ( vem si něco v čem se dá cvičit). Potom si dám  sklenici vody, nebo vody s citrónem. Dřív jsem si už servírovala snídani, ale to už jsem změnila. Nejdřív práce a pak odměna. Jde se na rituál!

1) DÝCHÁNÍ 

Lehni/ sedni si na zem. Pohdlně. Třeba na nějakou podložku. Důležité je se cítit dobře. A začni 2-5 minut zhluboka dýchat do břicha. Na nic nemysli jen na dech. Něco jako když začínáš meditaci, ale do meditace se dostat nechceme.

2) AFIRMACE

Den před tím, než začneš s tímto rituálem si zapiš věci, které si přeješ. Ale musíš je napsat přesně a v přítomnosti. Napiš si jich kolik chceš. Napříkla já jich mám patnáct a dokud se ti nesplní měj je tam, aby sis to mohl/a připomínat každý den. Jak jsem říkala, že afirmace musí být napsané přesně, tak to trochu vysvětlím pro ty, co afirmace neznají. Takže, pokud si přeješ být bohatý. Nestačí napsat “ jsem bohatý”. Protože je to neurčité. Potřebuješ to napsat přesně, protože být bohatý neznamená jen mít hodně peněz. Proto to změn spíš na toto. “Na svém bankovním účtě mám jeden milion korun.” Doufám, že to dává smysl. Ještě jedna maličkost. V afirmacích se nesmí zobrazovat žádné NE. Tudíž je důležité větu formulovat pozitivním směrem. Tyto věty si napiš a čti si je každé ráno aspoň 5-10 min. Nebo si je naříkej do mobilu a poslouchej je po cestě do práce, školy, kamkoliv.

3) VIZUALIZACE

Určitě je něco čeho chceš jednoho dne dosáhnut. Co si chceš splnit. Všichni máme něco, po čem toužíme. Proto si sedni a jen si to představuj. Neboj se toho a vizualizuj si věci a pocity, které ti těd’ možná přijdou jako nemožné. Chceš třeba procestovat celý svět? Do toho procestuj ho ve své hlavě se všemi pocity, které bys cítil/a, kdyby jsi měl/a možnost to zažít. 

Vizualizace a afirmace jsou naši hnáči kupředu. Je to naše motivace, to po čem naše srdce touží a pokud si to budeme pořád a pořád připomínat, začneme postupně tak i jednat a půjdeme tomu naproti. Navíc je dokázáno jak vědecky tak ze zkušeností, že díky touze, začnout ty dané věci, pocity atd, po kterých toužíme otevírat vrátka reality a jdou i oni nám naproti a já věřím tomu, že pokud vytrváš a budeš motivací sám sobě tím, že to vydržíš dělat každý den, začneš si ty věty pomalu odškrtávat a vymýšlet nové. Mluvím i ze svých zkušeností. 

4) FYZICKÁ AKTIVITA

Je jedno jestli nejseš moc na cvičení to ani já ne. I přes to každé ráno minimálně 10-20 minut cvičím. Někdy se cítím jen na protažení. Tak se aspoň protáhnu. Někdy posiluju, Někdy si dám kardio i posilování. Zkrátka ženský hormony, co si budem.  Každoipádně, pokud se do toho dokopeš, dodá ti to energii jako blázen a zrychlí se ti metabolismus. 

Potom si dám krátkou spršku když jsem spocená a jde se jíst.

5) ČTENÍ/ OSOBNÍ ROZVOJ

Jo já se ráda učím takže tohle mi problém nedělá, ale musím se přiznat, že ne vždy čtu, nebo poslouchám videa o osobním rozvoji ráno, ale spíš večer nebo v průběhu dne. Někdy to dopadne u snídaně a jindy mě zase stáhne TIK TOK. Každopadně důležité je to v ten den dodržet a i kdyby jen na 10 minut se trochu vzdělávat. 

tipy na knížky

To bylo všechno k rituálu. Pak přicházejí ty běžné ranní potřeby jako se oblíct, záchod atd.. 

Vím, že spousta z vás si řekně. Nojo tyhle věci znám o těchto praktikách mluví spousta lidí. Jo mluvit může, a znát to můžeš, ale pokud nepříjdou činy, nic se nestane. Hlavně, z mých zkušeností musím dát do povědomí, že pokud budeš dělat jen jednu nebo dvě aktivity denně, tak to taky nepůjde tak snadno.. Až když jsem to začala provozovat pravidelně a každé ráno, začaly se dít věci.

Pokud chceš na sobě pracovat, žít v lepší náladě a plnit si sny, tohle je docela zásadní věc, která ti může pomoct otevřít oči v mnoha směrech. 

Já osobně se cítím každé ráno štastná už jen protože si opakuju ty věci, které si moc přeju ne jen pro sebe, ale i pro druhé a zalijou mě pocity štěstí při vizualizování svého životního cíle. A co ty? Máš s touto metodou zkušenost? Jaký je tvůj ranní rituál?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s