Plněné zapečené papriky

Tenhle recept a celkové takovej druh jídla jsem zkoušela poprvé v životě. Vím, že plněné papriky jsou celkem dost známý recept. Jenže já jsem dost vybíravá a tohle jídlo, mě zkrátka nikdy nelákalo. Spíš se mi zvedal kufr vidět tu papriku namočenou v té omáčce. Jenže člověk míní….

Pořád se snažím hledat, nové a nové recepty, které jsou vhodné při jaterní dietě. Nebo najdu něco a potom si sama daný recept upravím. Nojo to jsem celá já.. Tvrdohlavá a hlavně být sama sobě pánem.

Takže, když vidím dnes, jak se to máchá v tý omáčce, tak se mi stále nedělá úplně dobře. Proto, tyhle papriky jsou bez omáčky.

INGREDIENCE:

  • Paprika (počet podle potřeby)
  • Mleté krůtí maso
  • Rajčatový protlak (lépe po domácku udělaný)
  • Rýže (BASMATI)
  • Nízkotučný tvrdý sýr
  • Koření (bazalka, sůl, sladká paprika)

POSTUP:

 Nejprve si dáme rozehřát troubu asi na 180°C. Dáme si vařit rýži. Já ji vařím tak, že na jeden hrníček rýže použiju jeden a půl hrníčku vody a osolím. Potom si na teflonovou hlubokou pánev dám uvařit mleté maso. Není potřeba použít olej. Krůtí maso je super v tom, že má opravdu malé procento tuku a hodně bílkovin. Každopádně maso osolím a přikryju pokličkou a sem tam promíchávám. Ono samo pod pokličkou pustí trochu vody, takže se dělá ve vlastní šťávě. Když je maso hotové, přidám rajčatový protlak. Doma ho dělám, jako omáčku na špagety. Rozkrájím rajčata a nechám je rozvařit. Potom směs osolím a přidám bazalku. A nakonec rozmixuju, aby vzniklo pyré. Chvilku směs společně s masem povařím a okořením podle chuti (bazalkou, paprikou a solí). Nakonec ke směsi přimíchám hotovou rýži. Vznikne nám směs podobná rizotu. Omeju,  rozkrojím na půl, a nebo nechám v celku a odstraním semínka a stopku. Podle gusta. Patriky naplním směsí a vložím na hluboký plech nebo do pekáčku. Přikryju je poklopem a nechám péct asi 30-40 minut. Pokud jsou papriky už dostatečně změklé, odendám poklop a na vršek papriky dám sýr podle potřeby. Nechám péct dalších 10-15 min. VOALA!

sorry nemám umělecké foto ale je to výborný 🙂

-Dobrou chuť-

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s