Co použít na pořádné pročištění jater?

Naše játra jsou nesmírně důležitej a nesmírně tolerantní orgán v těle. Má úžasný regenerační schopnosti a i přesto, že spousta lidí se k nim nechová vůbec hezky, to nedají nijak dotyčnému znát a nějak to vstřebají a pak se zregenererují. Jenomže když jim nedáme žádnou přestávku, tak nemají čas se zregenerovat.  Pokud játra nepročistíme, můžeme mít problémy jak s tělem zevnitř, tak z vnějšku a dokonce to ovlivní i naše nálady, emoce atd.., protože žlučník, kterej je část orgánu, je tzv. dirigent ostatních orgánů a dost ovlivňuje náš trávicí trakt. A právě trávicí trakt je úzce propojen s nervovou soustavou, a pokud máš v pořádku trávicí trakt, máš v pořádku i myšlenky. Lidi trpící depresí a různýma psychickýma problémama, by právě měli nejdřív začít jídlem a vyčistit svoje játra a střeva.

Pro normální chod všech našich orgánů je základ STRAVA a PITNEJ REŽIM. Strava je lék opravdu na všechno. Pokud správně jíš, máš v pořádku orgány a tudíž nemáš problém s vnějším vzhledem, s pokožkou a psychikou. Všechno je to spolu propojený a skvěle se všechny naše části těla doplňujou. Jenže v dnešní době, se toxinům jen tak nevyhneme ani v čisté vodě, ani v ovoci a zelenině. Proto je dobrý si jednou ročně udělat očistu jater a střev i přesto, že jseš zdravej jako ryba.

Jako základní pomocník při očistě jater, je OSTROPESTŘEC MARIÁNSKÝ. Je to takovej ten bodlák s fialovým květem, kterej roste všude na loukách. Kdo by si řekl, že tahle rostlina je tak prospěšná? Prodávají se jejich sušený a nadrcený plody. Tahle rostlina nejenom že čistí játra, ale i urychluje regeneraci poškozených buněk což je geniální. Jednu nevýhodu, kterou tahle bylina má je, že se určitě nedoporučuje lidem, kteří mají zvýšený krevní tlak, srdeční onemocnění, nebo těhotným ženám. Tahle procedura trvá tři měsíce. Určitě by se ostropestřec neměl brát každý den, několik let.  Je důležitý dělat přestávky. Procedura se dělá tak, že se prvních deset dní jí osm čajových lžiček denně. A po deseti dnech, se ubírá na čtyři čajové lžičky denně. To se potom dodržuje celé tři měsíce.

Jony rád používá kromě ostropestřce doplněk stravy od HERBALIFE, z rozmarýnu s vysokým procentem vitamínu A, C a E, který mu doporučil (výživový poradce) táta našeho kamaráda cestovatele Adama Budaře. Tento doplněk stravy nepodporuje rychlejší regeneraci buněk, ale odbourává toxiny a chrání zdravé buňky před napadením. Pokud je někomu tahle varianta příjemnější určitě doporučuju.

Další volně rostoucí byliny, které pomáhají při čištění jater, jsou:

  • ŘEPÍK LÉKAŘSKÝ
  • MĚSÍČEK LÉKAŘSKÝ
  • ZEMĚŽLUČ LÉKAŘSKÁ
  • TŘEZALKA TEČKOVANÁ
  • SMETÁNKA LEKAŘSKÁ

Pro lidi, kteří mají problém s krevním tlakem, je řepík, jako vhodnější varianta. Dá se z něho uvařit čaj, který piješ pravidelně několik měsíců. Je ale potřeba se připravit na hodně hořkou příchuť.

Pampeliška a měsíček, jsou dobré zapracovat do salátů hned na jaře, když začínají první výhonky.

Jedno velký wow pro játra je ŘAPÍKATEJ CELER. Konkrétně jeho šťáva. Pokud tu chuť a vůni nenávidíš, je dobrý začít s tím, že řapíkatej celer začneš pomalu přidávat do vařených jídel nakrájenej na menší kousky. Potom pomalu teprve začít odšťavňovat , až když si zvykneš na tu chuť. Na začátku  šťávu můžeš míchat s mrkví, jablkem atd.. Nejlepší je však to vydžet a po dobu tří měsíců každé ráno vypít sklenici celerové šťávy.

Někteří lidé doporučují při očišťování i dělat jednou týdně koupele z kopřiv a heřmánku, ale s tím žádné zkušenosti nemáme. Pokud máš nějaké další super tipy na pročištění jater sem s ním! Budu vděčná za každý nápad.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s