Adoptovala jsem nosorožčí mládě jménem Apollo | příběh

Přispívám na různé organizace, kterým věřím a myslím si, že dělají správnou věc. Jak na děti v Bangladéši, tak na zvířata.

Už dlouhou dobu jsem přemýšlela, že pomůžu adopcí na dálku nějakému určitému zvířeti, které to potřebuje. Vždycky mi ta myšlenka přišla do hlavy a tak jsem hledala webové stránky různých nadací. Nikdy jsem, ale tu adopci nedokončila. Ať už to bylo proto, že jsem si nemohla dovolit dát takovou částku, kterou bych chtěla, a nebo jsem k té nadaci neměla důvěru, protože se mi nelíbil styl a program, kterého se držela.

Už dlouho na instagramu sleduju jednu organizaci, jménem SHELDRICK WILDLIFE TRUST. Jsou zaměřeni spíš na slony a jejich záchranu. Občas se stane, že naleznou i jiné druhy zvířat, které by jinak bez pomoci uhynuli. Tuhle organizaci opravdu hodně podporuje Kristina Davis, známá jako Šarlota v seriálu Sex ve městě a natočila o ní i film. Díky ní jsem k téhle organizaci přišla a vůbec zjistila, že existuje.

V sobotu ráno, jsem u snídaně koukala na video, kde představovali Apolla. Je to nádhernej tvor, kterej mi hned padl do oka. Hned jsem věděla, že ho adoptuju. Vyhledala jsem si jejich stránky a přihlásila se na adopci. Trvalo jen pár minut, než jsem získala certifikát. Za celou dobu existence téhle organizace, se povedlo jen sedmnácti nosorožcům černým vyrůst a adaptovat se tak, že mohli být vypuštěni zpět do přírody. A to už ta záchranná stanice má nějakou minulost… Potřebují nás jako sůl…

Apollo, byl 21/09 loňského roku, nalezen při ranní rutinní prohlídce terénu. Dělá to jeden pilot a psí jednotka ze země. Tyhle prohlídky se dělají samozřejmě kvůli pytlákům. Hledají se jejich skrýše, pasti, nebo oběti. Byl nalezenej na národní plošině Yatta. Stál tam čekající vedle svojí mrtvé matky, která byla už v polo rozkladu. Jak se záchranný tým k Apollovi přiblížil blíž, lekl se a pelášil pryč od nich, co to šlo. Pěkně to záchranářům nandal asi dvakrát a nechtěl se nechat chytit. Za chvíli ho ztratili z dohledu, ale věděli, že pokud ho nenajdou a neodchytí, tak se pravděpodobně rána nedožije. Počasí jim taky moc nepřálo. Foukal silný vítr a pro pilota bylo obtížné řídit vrtulník ve výšce stromů. Nakonec ho našli na jedné mýtině. Byli u toho nejdřív jen dva. Pilot Andy a záchranář Ben. Apollo se po chvíli rozeběhl přímo k Benovi a ten ho chytl. Jenže Apollo je nosorožec a i přesto, že mu bylo v tu dobu jen šest měsíců, tak měl velkou sílu. Chvíli spolu bojovali a Ben byl dokonce odtaženej do houštin. Když Apolla lépe zafixoval, sundal si ponožky a strčil mu je do uší. To aby ho uklidnil. Potom si sundal opasek a opatrně mu zafixoval končetiny. Po chvíli čekání přijel zbytek hlídky. Naložili Apolla do vrtulníku a při západu slunce odletěli do záchranné stanice.

Apollo měl ten den štěstí v neštěstí, i když to předtím moc nechápal, teď si péči náramně užívá. Miluje bahenní koupel a vyhřívá se rád na slunci. Teď už je mu 14 měsíců a je to spokojenej statnej chlapák. Věřím, že jednoho dne se vrátí zpět do divočiny, kde si založí rodinu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s