Moje každodenní péče o pleť? | TIPY NA KVALITNÍ KOSMETIKU

Ještě pře pár lety bych asi takovejhle článek nenapsala. Ráda jsem se koukala na blogy jiných holek a videa, kde předváděly oblečení a kosmetiku, ale nikdy to nebyla úplně moje priorita ani koníček. To neznamená, že se teď něco změnilo. Beauty bloggerka ze mě asi nebude nikdy, ale ráda s váma posdílím, který věci používám a z jakého důvodu. Baví mě hlavně péče o pleť a zdraví. Doufám, že produkty, který pomohli mě, pomohou i tobě.

Z lásky k přírodě i sobě jsem si začala vybírat kosmetiku pečlivě. Místo toho, abych jí měla doma přebytek se zaměřuju spíš na minimalismus ve kterým vidím kouzlo rovnováhy.

Když jsem byla ještě holátko a můj věk teprve směřoval k 20 roku, vůbec jsem se o sebe nestarala  z pohledu zdraví  ani velikého zkrášlování. Večer jsem si umyla obličej sprcháčem, jednou za týden se namazala, když se mi loupala kůže a bylo mi jedno, na co ten danej krém je. Vlastně jsem to v tu dobu ani nepotřebovala. I tak můj obličej byl bez baďáků a byl čistej jako dětská prdelka. Ráno jsem se opláchla jen teplou vodou, dala si trochu pudru, a řasenku a šla do školy. Jenže to se mi s věkem začalo vracet, jak životospráva, tak nedostatečná péče. S životem ve městě, kde je prach mi přibývali beďádky, často jsem byla opuchlá a moje pokožka zhrubla.

Naučila jsem se, že základ zdravý a čistý pokožky je zdravý životní styl a dostatek vody. Vždycky je důležitý začít zevnitř a pak teprve zvnějšku.

Jak vypadá moje každodenní péče dnes?

Nejdřív si pokožku opláchnu s pomocí tzv. FACE WASH GEL s pomocí houbičky na obličej. Používám organickej s olejem z bulharských růží od značky ALTEYA organics. Musím přiznat, že pokud se dostane do očí tak štipká a musela jsem si zvyknout na tu vůni. Pokožku, ale nechává jemnou, nevysušenou a hezky ji vyčistí. Co se týče ranního čištění, pořád hledám ještě produkt, který by mi víc vyhovoval, kvůli tomu, že produkt používám i na smytí řasenky atd…

Třikrát až čtyřikrát do týdne používám POLISHING PEEL od značky NU SKIN. Je to ten nejlepší peeling, který jsem kdy použila. Tvoří se mi kolem brady takový černý tečky, který tvoří na pokožce bouličky a z různých úhlů, jsou vidět nerovnosti a jizvičky. Po pár použití, se nerovnosti vyhladí a černý tečky začínají mizet. NU SKIN značku jsem si v poslední době opravdu hodně oblíbila a vždy se těším, co nového vyzkouším, protože ty produkty dělají zázraky. Nanese se tenká vrstvička na pleť a nechá se asi minutu zaschnout. Potom se jakoby gumováním drolí. Hned po prvním použití je kůže jemná a měkká. Zároveň nevysušená. Pokud o produkt máš zájem níže je odkaz na super slevu.

https://nskn.co/MDSehp

Jako poslední krok používám krém od značky HAVLÍKOVA PŘÍRODNÍ APOTÉKA. Řadu krásná slečna. Ten krém neskutečně voní. Hezky se vpíjí a pokud trpíš na začervenání kůže, tváře, sem tam nějaký pupínek, tak tě zbaví začervenání. Působí proti tvorbě nových beďáků a nechá pokožku na celý den jemnou.

Večerní péče je dost podobná té ranní. Nepoužívám však polishing peel a ani krém. Jednou za čas si na noc promastím pleť bambuckým máslem ale to pouze pokud mám suchou pleť hlavně v zimě. Bambucký máslo určitě nedoporučuju použít ráno. Hodně dlouho se vpíjí a vždycky vypadám jako spocená jak se lesknu. Jednou týdně si dávám masku, ale maskám bych chtěla dát prostor v samostatném článku.

Doufám, že alespoň některý produkty, budou nápomocný a pokud už třeba používáš stejnou kosmetiku jako já, budu ráda za zpětnou vazbu.

3 komentáře: „Moje každodenní péče o pleť? | TIPY NA KVALITNÍ KOSMETIKU

  1. Je super, že sis našla svou rutinu. Já jsem ji také dlouho hledala, ale teď jsem moc spokojená s produkty od The Ordinary, vůbec jsem nečekala, že budou tak super, jak lidé všude psali! Pak ještě miluju klasickou micelární vodu od Biodermy a hydratační krém z Lushe, i když jsou to dražší produkty, stojí za to!

    Líbí se 1 osoba

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s