BEZMYŠLENKOVITÉ NAKUPOVÁNÍ

Tenhle “PROBLÉM“ jsem si začala uvědomovat až s životem v Manchesteru. Představ si to. Obyčejná holka z malého města, která vždycky žila skromně, protože jí k tomu rodiče vedli najednou objevila velkoměsto a mohla si dovolit koupit na, co její zákeřný očko mrklo. Tady je to jako zábava. Rozhazování peněz. Procházení se v luxusním obchodáku, kde to na tebe jen číhá. Bary, nákupy a šlapky. To je zábava, kterou si užívá spousta Manchesteráků.

Na jednu stránku tohle má svoje kouzlo, pokud takový život chceš.

Já jsem trošku sklouzla k tomu nakupování a vážně jsem si tady nakoupila tolik věcí, co nikdy dřív. Jenže pak jsem si uvědomila, že ty věci ani nepotřebuju a kolikrát nevyužiju ani jednou. Jaký to pak má smysl? Z chvilkové radosti se stal křáp hozený v koutě.

Tahle věc hodně souvisí s ekologií i s ušetřením naší šrajtofle.

Už několikrát v minulosti, jsem měla ty choutky, jakože už s tím vážně seknu a začnu konečně přemýšlet o tom, jestli tu danou věc vážně mám na co využít. A nakonec jsem zase uklouzla a šla si vesele každý týden omrknout nákupáky. Když ne osobně, tak na netu. Jela jsem převážně AMAZON, SHEIN. Byla jsem unesená z toho, jak ty daný věci jsou levný a že si toho vezmu víc. Na kvalitu už jsem nepomyslela a spoustu věcí jsem si nakonec ještě ani jednou nevzala na sebe. Před nedávnem jsem si třídila šatník. Nechala si tam jen to, co opravdu nosím a zjistila jsem, že mám míň oblečení jak Jony. Manekýn jeden…

Nechci tu povídat ale jen o jídle, kosmetice a domácích potřebách.

Jeden velkej problém je ten, že lidé tak strašně plýtvají jídlem. Je tu tolik dospělých, dětí, zvířat, které potřebují pomoct. Já osobně se snažím pomáhat, tam, kde mi je to blízký a tak posílám peníze na dobrý věci. Jak na zvířata, tak lidi. Samozřejmě nejsem perfektní a jednou začas se mi něco zkazí. Ale proč nakupujeme v takových kvantech? Vždyť netrpíme hlady. Spíš naopak. Říká se jez napůl a žij déle. Něco na tom bude.

Proto jsem si před pár měsíci, začala kupovat věci opravdu jen, když to bylo potřeba a nejdřív jsem promyslela, jak to využiju. Koupím si jednu dražší věc, někdy i takovou, která právě přispěje na dobrou věc. Sice mě ta daná věc stojí a pár stovek víc, ale víš co? Zjistila jsem, že i přesto, že si dovolím, kvalitní drahou věc, moje šrajtofle stále kyne. Má to tolik benefitů… Z takových věcí pak mám i větší radost. Víc si jich vážím.

Celosvětově se hodně řeší jak ekologicky přispět, abychom na téhle planetě mohli být déle a aby nevyhynula kvůli nám zvířata a rostliny. Stačilo by jen víc myslet. Nic není tak škodlivé, pokud to nepoužíváme v kvantech.

Mohli bychom si začít po sobě uklízet víc a nakupovat míň. Je to úplně jednoduchý, když to tu jen tak píšu. Horší jsou skutky. Naše chtíč je prostě nekonečná. A to je normální lidská vlastnost. Jenže my se můžeme krotit, pokud chceme. Můžeme ovlivňovat svůj dech, pocity, chutě…. Říká se, že Dánové jsou nejspokojenější lidi na světě. Mají rádi jednoduchost, skromnost a přítomný moment. Je o tom skvělá knížka HYGGE. Zapracujme společně na sobě a buďme LIDI SKROMĚJŠÍ A VDĚŠNĚJŠÍ.  

2 komentáře: „BEZMYŠLENKOVITÉ NAKUPOVÁNÍ

  1. Haha, myslím, že tohle mi něco dost připomíná 😀 Když jsme s Martinem přijeli do Anglie, taky jsme byli ze všeho vyplesklí, měli dost peněz a často docela zbytečně utráceli. Naštěstí mě to docela brzo omrzelo a došlo mi, že kvalita je nad kvantitu a že je mi příjemnější minimalismus. A taky, že jestli to jednou třeba budu stěhovat zpět do Česka, bude rozhodně lepší, když toho bude spíše méně než více 😀

    Líbí se 1 osoba

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s