BUĎ SVŮJ/SVÁ |VZTAHY|LÁSKA|PŘÁTELSTVÍ|SAMOTA|UVĚDOMĚNÍ

Co to znamená buď svá? Kolikrát ani člověk neví, co to znamená. Ať chceme, nebo ne, to s kým se vídáme, bavíme, v jakém prostředí jsme vyrostli, nás ovlivňuje nejvíce.

Když jsem byla v pubertě, neměla jsem absolutně žádný zábrany, mluvit s lidma okolo sebe, neměla jsem problém se seznamovat. Byla jsem dost společenská, měla spousty přátel. Byla jsem v tu dobu svá? Stoprocentně asi ne. Přišla léta prvního randění. Já vždycky vyhledávala člověka se kterým strávím celý život a myslela si, že hned ten první…bude velká láska na celý život. Přišel první vztah, druhej… Postupně jsem zjišťovala, jak věci fungují a čím dál víc zjišťovala, že nejsem sama sebou, že se přetvařuju, neříkám věci narovinu, jen proto, abych o toho dotyčného nepřišla, a přitom, jsem nebyla sama sebou a díky tomu udělala spoustu chyb, a když jsem zůstala sama opuštěná, byla jsem naštvaná na celý svět, ale ne na sebe. Myslela jsem si, že je to vina ostatních a připouštěla si vše moc k srdci. Ne jen ve vztahu, ale i v kamarádství. Zkrátka, jsem se snažila, aby každý kolem mě byl spokojený. Postupně zjišťovala, že ani všechna přátelství nejsou na celý život.

Chodila jsem se vybrečet k babičce a stěžovala si, jak je svět nefér. Babička vždycky říkala, že to musím brát sportovně a nepřipouštět si lidi tolik k srdci.

Tuhle radu jsem nepochopila (správně), ale držela se jí a  uzavřela se do sebe. Spoustu lidí od sebe odřízla, a nebo si je nepřipustila tolik k srdci. A myslela si, že mi už tímhle způsobem neublíží. Jen jsem myslela na to, jak mi všichni ubližují chápeš to? Byla jsem tak sobecká.. Jediný, kdo mě vždycky podržel a mohla jsem říct všechno, všecičko na světe byla moje nejlepší kamarádka a potom se mi připletl do života Jony. Toho se mnou čekala dost těžká zkouška. Náš vztah totiž přišel hodně nečekaně a náhle a já byla v tu dobu hodně upřímná ke spoustě lidem až jsem tolikrát litovala, co nakonec moje pusa vypustila ven. Jony mi ve spousta věcech otevřel oči a vždycky při mně stál ať jsem mu řekla cokoli. Je to takovej můj ANDĚL STRÁŽNEJ doslova. Stejně tak moje nejlepší kamarádka.

Člověk musí nejdřív začít u sebe to je základ!

Uznat to, že na všem má svoji vinu.

Každý v sobě máme špatný i dobrý stránky a je na nás, která strana bude dominantnější.

Spoustu let jsem bojovala s tím, se seznámit bez studu a myšlenek, co si ten druhý o mě bude myslet, když jsem v sobě neměla sklenku vína. Když jsem ji v sobě měla, byla to zase ta společenská Verča, která je pro každou srandu. Několik let si říkám proč to nejde i když nejsem ovíněná sklenkou prosecca? Nikdy jsem nebyla nějakej rebel, kterej se má za co stydět tak proč ten pocit vždycky přichází? Jedinej člověk za posledních 5 let, u kterýho ten pocit při seznámení nebyl bylo seznámení s Jonym.

Díky tomu, jsem o spoustu přátel přišla, nebo si je nenašla a byla spokojená v samotě. A nebo ve společnosti nejbližších. Společenský akce, kde byli cizí lidi, seznámení se s Jonyho kamarádama pro mě nejdřív bylo, jako bych měla skočit z útesu. S většinou jsem se seznámila právě po sklence prosecca nebo tak. (nechci tu ze sebe dělat alkoholika vážně stačila jedna sklenka. :D)Jenže svět je ohromnej a je plnej zajímavých a hodných lidí, kteří mají, co předat dál.

Všichni jsme lidi a máme svoje strachy.

Uvědom si, to když jsi byl dítě a ještě nebyl ovlivněnej tolik výchovou, okolím školou. To je to pravé já. Drž se zásad z dětství a nehraj si na to, co nejsi, protože pravý přátelé, tu pro tebe někde jsou i přesto, že se ti zdá, že jsi nejdivnější a nejnepochopenější tvor na planetě. Nečekej na to, že ti lidi budou sami vtírat když ukážeš několikrát, že zrovna není tvůj den. Ani ty nemusíš nikomu podlejzat a se vším souhlasit. Zase to chce tu rovnováhu a potom se budou dít věci.

Sedni si a projeď si v hlavě svoji minulost až do přítomnosti. Nechal/a ses někdy ovlivnit? Dělal/a jsi kvůli ostatním, co jsi nechtěl/a? Chtěl/a ses zalíbit/zavděčit? Máš z něčeho strach? Máš pocit, že ti někdo ublížil? Máš pocit, že jsi ztracený/a a promítají se ti nepochopitelný momenty z minulosti do přítomnosti?

Pokud máš na jednu z těchto otázek odpověď ANO. Potom je jasný, že nejseš sám sebou a nikdy nebudeš opravdu šťastnej/ná, pokud to nepříjmeš věci z minulosti tak, jak jsou. Tvůj postoj na život můžeš změnit HNED TEĎ. Uvědom si, co tě provází v přítomnosti, pokud se ti něco nelíbí, změň to, nikdo jiný to za tebe neudělá. Nikdo není důležitější než TY sám. TY jsi sám sobě pánem buď SVŮJ/SVÁ.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s