Kam se vypařily plány a jaké jsou ty nové? | rok 2020|

Snad každý tušil, že tenhle rok bude něčím výjímečnej už loni. Už jen to číslo. 2020. Magický číslo, který mě loni říkalo, že tohle bude rok plný zvratů. Jen jsem si myslela, že to bude rok plný cestování, učení a bude vše vycházet jak má. Novým rokem jsem byla plná energie a síly. Byla jsem připravená vykročit pravou nohou a ejhle pak přišla ta facka.

Plány to byly nádherný a najednou PUF všechno se to rozplynulo ze dne na den.

Jaké na letošek byly ty moje/naše plány?

Hned v lednu jsme si konečně objednali letenky do našeho vysněnýho Španělska. Tohle není poprvé, co nám to nevyšlo. Chystáme se tam už asi tři roky!! A ani jeden rok to nevyšlo. Sehnala jsem kontakty v práci od místních kam vyrazit, aby tam nebylo tolik turistů, aby tam byly hory i moře a sehnali jsme parádní místo. Všechno je zaplacené a vypadá to, že se nikam nepojede. Zase. Španělsko je můj sen už několik let. Příroda, kultura, tanec, jazyk. Ale my se jen tak nevzdáváme. Jednou to vyjde. A já mám alespoň čas se naučit španělštinu. Taky se tu naskytla možnost jet se podívat do Italie a bydlet u rodiny mý kamarádky. Ukázala by nám město a bydlení mají deset minut od moře.

U cestování ještě zůstaneme. Hned na jaře bylo v plánu pořídit si pořádný batohy, výbavu, stan a vyrazit na wild camping. Na plánu je za víkend prošmajdat co nejvíc kopců a objevit, co tu příroda skrývá. Pořád doufám, že v létě a na podzim to ještě stihneme. A budeme se s vámi dělit o to, jaky divy světa jsme objevili. Anglie je opravdu záhadný místo plný překvapení. Věděli jste například, že ve Skotsku je uprostřed lesa postavená pyramida?

Samozřejmě jsme jako každý půlrok chtěli navštívit naše rodiny. Bohužel to ale vypadá, že se do Čech dva roky nepodíváme. To mě děsí asi nejvíc.

Celkově se obávám té budoucnosti, až tohle všechno opadne. Je tohle jen začátek něčeho horšího? Stane se rouška módním doplňkem? Budou mít všichni co jíst a kde bydlet? Najednou už není objetí, polibek projev lásky ale zbraň. Budeme v příštích letech cestovat tolik, jako tomu bylo do loňského roku?

Dost pesimismu!

Každá situace bere i dává a tak se snažím potlačovat ty negativní myšlenky do kouta, abych věděla, že tam někde jsou, abych na to byla připravená, ale snažím se zaměřovat na to, jak z tohohle všeho vytěžit.

Nedávno jsem listovala ve svým deníku, kde jsem si zapsala, co si tenhle rok splním. A překvapuje mě, že spousta věcí se postupně plní. Mám teď tolik času a tak ho využívám na věci, které potřebují ten čas, který chybí, když chodím do práce.

Dělám jógu. Hodně. Rozhodně bych si dřív nezacvičila hodinu jógy za den a nebyla ve stresu, že nestíhám jiný věci. Pokud jsi milovník jógy, tak mohu doporučit úžasnou lektorku https://www.instagram.com/barasedlakova/. Má příjemný hlas, příjemný cvičení, který není úplně jednoduchý, ale není tak těžký, že se nedá zvládnout. Má pár videí, anebo dělá placené kurzy přes stream. Pro dechový cvičení, meditaci a zážitky z Indie zajdi na https://www.instagram.com/zapiskycestovatele/. Dlouho jsem hledala českého lektora, který mi bude příjemný a budu moct dělat cviky pořádně i doma a nakonec mám dva.

Čtu. Čtu hodně a vždycky si z toho něco odnesu.

Trávím čas s Jonym, hodně času a ponorka je v nedohlednu.

Vymýšlím nový recepty, který s váma můžu sdílet a učím se víc o tom, jak vymyslet dané jídlo, aby bylo vyvážené i přes to, že jaterní dieta je hodně, hodně osekaná.

Učím se španělštinu, a hrát na ukulele.

A v poslední řadě píšu a věnuju se blogu jako nikdy předtím. Baví mě to, dělám to vlastně hlavně pro sebe, protože je to takový můj deník, kam zapisuju svoje myšlenky, zážitky, recepty a díky výsledkům se snažím zdokonalovat v tom, co dělám, a jakým směrem se chci vydat.

Na jednu stranu děkuju za to, že mám tolik času a můžu se zaměřit na věci, na který jsem předtím “neměla čas“ a v budoucnu je zařadit do každodenního života.

 A co ty najdeš na téhle situaci i pozitivní stránku?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s