Karanténa: 10 PRAVIDEL, jak zahnat stres a nudu

Všichni si prožíváme to samé. Propukla pandemie, která nás všechny zužuje. Jsme zavření doma, a nebo chodíme do práce se strachem o sebe a o své blízké. Najednou už nežijeme v tom svobodném světě, který jsme brali jako samozřejmost, ještě před pár týdny. Všechno špatné přináší i něco dobré. Žijeme v uspěchané době. Chodíme z práce do práce a nemáme už většinou čas na naše záliby, odpočinout si a hýčkat se aniž bychom u toho nemuseli koukat na hodinky. Jsme naučení mít málo času, a když ho najednou máme přebytek, tak nevíme jak s ním vynaložit. Představím ti svoje triky, které zaručeně pomohou odstranit přebytečný stres a nudu.

1. TO DO LIST, neboli plán dne/týdne

Můžeš si utrhnout kus listu ze sešitu, nebo si vezmi čistý papír. Ten si rozděl na sedm sloupců a třeba čtyř řádků. Naplánuj si předem, co budeš daný den dělat. Můžeš si rozvrhnout i celý týden, ale já radši plánuju pouze dny. Protože nikdy nevím, jestli budu mít ten daný den chuť dělat to, co jsem si naplánovala před týdnem. Hlavně si to udělej tak, aby ses každý den na něco těšil/a.

2. Ranní rutina

I když jsi celý den doma, je dobré zavést ranní rutinu, která ti vyhovuje, a budeš se na ní těšit. Motto: „Ráno dělá den“ je pravdivé. Já například dodržuju stejnou rutinu, jako když chodím do práce i přesto, že v tuhle chvíli pracuju z domu. Ráno vstanu kolem sedmé. Hned po probuzení si dám sklenici vody, nebo vody s citrónem. Protáhnu se a udělám si dobrou snídani. U toho se podívám na zprávy ze světa, abych byla v obraze, co se kde děje. Po snídani je na řadě ranní hygiena, úprava vlasů, někdy se i namaluju jen tak pro sebe abych měla hezký den. Obleknu se a jsem připravená na, si užít den. Každý má jiné návyky, ale je důležitý si to udělat hezký.

3. Pečuj o sebe

Tenhle bod bude asi užitečný pouze pro ženy. Udělej si wellness u sebe doma. Můžeš si dopřát péči o chodidla (to je mimo jiné i dobrá pomoc proti stresu), dej si masku na obličej, nalakuj si nehty, dopřej si masáž sama sobě, dej si vanu plnou bublin a pust ti u toho muziku nebo si čti. Prostě o sebe pečuj tak jak seš zvyklá, ale trojnásobně a budeš se cítit skvěle sama ve svém těle.

4. Fyzická aktivita

Já vím, pokud nejsi úplně aktivní typ, je opravdu těžký zvednout se jít si zacvičit. Pokud překonáš lenost a půjdeš do toho, tak ucítíš, jak ti aktivita pomáhá odbourávat stres. Nemusíš se přímo potit u nějakého HIIT videa. Fyzickou aktivitou myslím třeba procházku, jít se proběhnout, protáhnout se třeba jen na dvacet minut i to se počítá. Pokud za tím nevidíš jen tu postavu, ale spíš zábavu nebo chceš odbourat stres, dělej to jen po tu hranici, na kterou se cítíš. Nepřekračuj ji.

5. Jídlo jako odměna

Dopřej si pravidelný přísun zeleniny a ovoce každý den. Uvař si nějaký dobrý oběd nebo večeři a vychutnej si to v klidu. Vždyť teď nikam spěchat nemusíš. Jednou denně nebo týdně si dopřej nějakou tu sladkost,nebo upeč zdravý koláč, ale nepřehánět to. Zbytečný množství cukru totiž snižuje imunitu a to nechceš žejo.

6. Zábava

Postarej se o to abys zabavil/a sebe i lidi kolem sebe. Můžeš zkusit nějaký deskový hry, do kterých se zamilují všichni. Pust si hudbu, tanči a zpívej tak, jak dovedeš. Večer si pusť NETFLIX nebo PLAYSTATION, ale na to pozor může se z toho stát závislost a po pár dnech se z toho stane zabíjení času, se kterým nebudeš spokojený. Potom je člověk bez nápadů, líný vstát a něco dělat ale přitom se nudí.

7. Osobní rozvoj

Teď právě je ten nejlepší čas se rozvíjet a učit novým věcem. Je něco, co jsi se chtěl/a naučit, ale nikdy na to nebylo dost času? Měl/a jsi plány, ale kvůli každodennímu životu se to nějak vytratilo? Já jsem například vždycky chtěla naučit španělsky, hrát na ukulele a psát pravidelně články na blog a rozvíjet ho. Díky téhle situaci se do toho můžu opřít.

8. Kontakt s blízkými

V dnešní době díky novým technologiím máme možnost být v dosahu s lidmi, kteří nám chybí i přesto, že jsou od nás vzdáleni tisíce kilometrů. Teda pokud je dostatek dat, nebo připojení k WIFI. Proto si udělej ten čas a napiš/zavolej jim. Právě teď je ta nejdůležitější věc být si nablízku s těmi, které miluješ. Tak na co čekáš?

9. Úklid

Co je zábavného na úklidu? No když si k němu pustíš oblíbený mix dostatečně nahlas a máš na to dost času, může to být i zábava. Alespoň dvakrát týdně je dobré udělat ty nejčastější práce jako je utření prachu, vysávání, praní atd. A potom tu jsou ty neobvyklé, na které se chystáš už dlouho, ale nebyl čas. Tak teď je ten čas. Jak říkám, je hlavní si to udělat hezký.

10. Vyčisti si hlavu

Jak? Každý máme problémy, každý máme něco, co nás trápí. Tohle zabírá jak na upovídaného, tak i na introverta. Není totiž dobré negativní energii držet v sobě. Musíme ji nějak dostat ven. Ta nejlepší varianta je si sednout, udělat si dobrý čaj a všechno to vypsat na papír. Nemusíš nikomu nic říkat, sdílet svoje problémy s ostatními, protože v tuhle dobu je má úplně každý. Když to zkusíš, uvidíš, že to zabírá. Potom máš pocit, jakoby jsi někam svoje starosti předal dál, ale přitom jsou uchovaný, takže nad tím už nemusíš přemýšlet.

Rada na závěr zní, být kreativní a zařadit do každého dne alespoň nějakou příjemnou změnu.

-CHRAŇ SEBE I SVÉ OKOLÍ –

2 komentáře: „Karanténa: 10 PRAVIDEL, jak zahnat stres a nudu

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s