PŘÍBĚH – proč se stravujeme JATERNÍ DIETOU?

V roce 2017 ke konci školního roku (to jsme totiž ještě byli školáčci) Jony měl pořád pocit jako by mu něco bylo. Zkrátka člověk pozná, když není ve své kůži. V tu dobu docela hodně posiloval a podle toho se i stravoval. Užíval různý proteiny a doplňky stravy. Trvalo to asi měsíc, něž navštívil lékaře. Najednou nedokázal pracovat s takovou zátěží jako dřív, motala se mu hlava a měl pocit, že každou chvíli zkolabuje.

Po návštěvě lékaře a pár testech mu byla diagnostikovaná MONONUKLEÓZA. Touhle nemocí si prošla spousta hlavně mladších lidí. Většinou se léčí asi půl roku. Každý v sobě tento vir, který mononukleózu způsobuje, máme, ale závisí na spoustě faktorech, zda se to onemocnění projeví. Většina z nás jsme pouze vironosiči. Proto se tato nemoc nazývá nemoc z líbání.

Po zjištění téhle nemoci z krevních testů měl Jony držet jaterní dietu, užíval nějaké léky a měl pouze ležet. Jenže po pár měsících se zjistilo, že léčba vůbec nefunguje a tak se musely udělat další testy. Zjistilo se, že mononukleóza to není.

Na krevních testech v roce 2012 byly zaznamenané zvýšené hodnoty a ukázalo se, že prodělal žloutenku, které si předtím nikdo nevšiml. Po biopsii, krevních testech a endoskopii mu byla diagnostikovaná AUTOIMUNITNÍ CHRONICKÁ HEPATITIDA. Ta se pravděpodobně vyvinula z té obyčejné žloutenky, kterou prodělal a nikdo ji v tu dobu neléčil.

Autoimunitní znamená, že tělo si ty špatné látky vytváří samo, chronická znamená, že je to onemocnění, které se vleče dlouho, ale škodí pomalu a hepatitida je v překladu z latiny zánět jater.

V Čechách mu nastavili lékaři léčbu, která tu nemoc zastavila na určitou dobu, ale bohužel některé léky se přestávaly vyrábět. Jony se cítil jako dřív a tak na dietu znovu začal kašlat. Jednou za čas se opil a cítil se jako zdravý.  Po odstěhování do Anglie, musel všechny testy jako biopsie, krevní testy, MR scan atd. podstoupit znovu. Trvalo, než mu nastavili správnou léčbu a to s ním znovu zamávalo. Měl bolesti, únavu, jiný zdravotní problémy z nesprávných léků a z toho i psychické problémy, protože samozřejmě člověk neví, co se děje a lékaři vám tu neřeknou nic, dokud nemají všechny informace do puntíku sesmolený. Já jsem se snažila ho přemluvit dodržovat stravu dlouhou dobu, protože věřím, že tělo je jako motor a podle toho, co tomu motoru dopřáváš, tak funguje. Nakonec, když jsem to vzdala, s tím přišel sám. On si na všechno člověk musí přijít sám. Žádné přemlouvání a nařizování nikomu neprospívá.

V tuhle chvíli má stabilní léčbu, dodržujeme stravu a jednou za čas se obměníme tou sladkostí a nebo mekáčem, a pokud se po tom necítí zle tak proč ne.  HLAVNÍ JE TO, ŽE SE CÍTÍ DOBŘE.

Každý máme osud předem napsanej a nesmíme se hroutit nebo litovat. Věřím tomu, že každá nemoc je tu jako zpráva, která nám dává najevo nějaké staré rány z minulosti. Je důležitý být si oporou, snažit se na tu zprávu přijít a užívat si života. Být vděčný za to, co už máme a děkovat svému tělu za to, co pro nás všechno dělá.

Není důležitý, jak skvěle vypadáš navenek. Neznamená, že tělo plné svalů, nebo atletické tělo, je zdravé tělo. Poslouchej svoje tělo zevnitř.

2 komentáře: „PŘÍBĚH – proč se stravujeme JATERNÍ DIETOU?

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s