Toulky Greenfieldem (1)

Greenfield je malé městečko, nebo možná vesnička ještě víc na severu Peak Districtu, než je Tintwisle. Miluju tyhle Anglický venkovy. Když tu vystoupíš, dolehne na tebe ten klid, krásný udržovaný domečky a na zahrádkách plno rozkvetlých kytek. Taky krásný velký sídla multimiliardářů uprostřed přírody. A hlavně farmářský sídla, který vypadají, jako z nějakých románů, nebo obrázků na pinterestu. Je to jako sen!

Vždycky když jedeme na venkov a já vystoupím, napadnou mě tři slova:

  • bezpečí
  • příroda
  • klid

Tato slova jsou jedny s nejdůležitějších pilířů života….

Takže jsme si zase ráno zabalili svačinku do batůžků a vyrazili, jako správní Češi na výlet. Do Greenfieldu jede z Manchesteru bus 180, kterej tě tam doveze asi za hodinku. Ale když budeš chtřejší než my, pojedeš vlakem, kterej tě tam vyhodí už za 20 min. Jako pokaždý jsme si půlku svačiny snědli hned po cestě na posilněnou…. 

Když jsme dorazili do Greenfieldu, Jony zavelil, že půjdeme za nosem… Po tomhle rozhodnnutí, se většinou ztratíme, ale tentokrát jsme to zvládli a to možná proto, že nebyl žádnej plán toho, co chceme vidět. Věděli jsme jen, že tam je nějakej pomník, jako úcta důležitým zesnulým osobnostem.

Tentokrát jsme se celou cestu plahočili do velikánskýho krpálu, ale vždycky, když přemlouvám svoje plíce, který jsou někde daleko za mnou, aby nedělali Blážu a šli laskavě se mnou, tak jim říkám, že za odměnu uvidí krásnej výhled. A čím víš budeme tím větší!!

Ze začátku to vypadá slibně… jde se rovinkou lesem po krásný prašný cestě.. Potom už se ukázal trochu krpál… ale když jsme ho zdolali, objevili jsme se mezi těma farmářskýma sídlama, skrz který vedou stezky mezi stádama ovcí. A potom už jsme šli jen loukama a sem tam jsme museli zdolat nějaký ten plot a balvan…. A konečně!! Ikdyž jsme to neměli za cíl, došli jsme až k pomníku, kterej se jmenuje Saddleworth War Memory. Byla to nádherná odměna. Sednout si na vrcholku toho kopce a pozorovat výhled. Dokonce jsme viděli i Manchester, jako na dlani. Tak vysoko jsme byli!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s