Přestěhovali jsme se!


Ani vlastně nevím, jak tenhle článek pojmout, a tak to prostě napíšu polopatě!

https://1.bp.blogspot.com/-b8hEqgEiB6k/XaHeQyUX_lI/AAAAAAAAAY0/nxeay2bpbr4RUSLjhu3AGI5fLFka3fTywCLcBGAsYHQ/s640/72375921_2582150505161818_5846487741637853184_n.jpg

Pokud čteš moje články, znáš mě osobně, nebo sleduješ můj instagram, tak víš, jak jsme k našemu prvnímu bydlení přišli, a kde jsme bydleli.

Ale dobře, pro opozdilce to teda ještě rychle zopáknu.

Od  září roku 2018  do konce července 2019  jsme bydleli v sharehousu. To je dům, ve kterým spolu bydlí více lidí. Každý má svůj pokoj, nebo pokoj s koupelnou a sdílí spolu vše ostatní, jako je v některých případech koupelna, obývák, kuchyň a zahrada.

My bydleli v tzv. českém sharehousu v Old Trafford. Měli jsme vlastně všechno, co jsme potřebovali. Veliký pokoj ve slušném stavu, koupelnu se sprchou i vanou a všechno to bylo celkem za babku. Platili jsme se vším všudy 530GBP. Ale pořád to nebylo naše. Neměli jsme to soukromí. Když bydlíš v sharehousu, tak má pořád někdo problém s tebou, anebo ty s ním, protože žiješ s cizíma lidma, kteří jsou zvyklí na něco a ty zase na něco jiného.

A pak vznikají nespory!

Netvrdím, že to je pravidlem. Samozřejmě můžeš potkat super lidi a kamarádit se s nima do konce života.

My bydleli v domě plném samotářských vlků, kteří se prali o to alfa místo.

Když to teda napíšu slušně.

A tak jsme si řekli dost! Do Vánoc budeme mít svůj byt.

V létě začalo naše pátrání převážně na FBOnTheMarket a Gumtree.

Odesílali jsme žádosti, a najednou, za 14 dní, jsme měli jít na první schůzku.

Nakonec mi za dva dny pán volal, že se schůzka nekoná, protože ten byt už někdo vyfouknul. Ale my se nevzdávali, jen jsme pochopili, že to tu s těmi byty jede jako na běžícím pásu.

 Asi za týden jsme měli další schůzku na prohlídku bytu, ve kterém bydlíme teď.

A teda řeknu vám, že i ty prohlídky jsou rychlý. Je to tak, že máš na tu prohlídku deset minut, protože čekají další a další lidi hned za tebou. Ani nemáš čas se zeptat na všechny otázky. Ale my se odbýt nenechali a ptali se dál.

Bylo nám totiž oboum jasný, že za ty prachy takovjehle byt musíme mít!

Hned jak skončila prohlídka, jsme bombardovali pronajímatele telefonátama, že to bereme!

Další krok byl zaplacení depositu. A s tím se taky musí rychle, protože i když řekneš, že to bereš, tak vyhrává ten, kdo první zaplatí.

Je to taková jedna velká honba!

Lidi musím říct, že sny se vážně plní, protože Jony si od začátku strašně přál velkej byt, kde bude moct mít svojí místnost, aby si tam mohl gemblit hry, vydělávat miliony a vystavovat apple produkty, který prej jednou budou stát majlant.

To byla jen taková vsuvka.

Od začátku srpna teda bydlíme ve Stretfordu v bytě 3+kk za 525GBP plus poplatky. Sice tu bylo a bude ještě hodně práce, abychom to měli útulný podle našich představ, protože tu byli plesnivý starý skříně, propálený stolek, postel ala domácí výroba a některý vybavení úplně chybělo, ale máme domov!

Za podobný rozpočet který jsme platili za pokojík s koupelnou a vím, že časem si to zútulníme.

Když jsme bydleli v Old Trafford, tak si možná fanoušci fotbalu řeknou: To je masakr vždyť tam sídlí  Manchester United to je sen!

Ale pro nás obyčejný lidi, co radši hokej, nic moc. Je tam spousta odpadků, lidí, kteří dělají bordel a sharehousů.

Stretford je oproti tomu krásný čistý a typicky anglický místo, se zahrádkami plných kytek. Pokud vybíráš byt, tak i na prostředí hodně záleží.

Okolo tu máme minimálně dva veliký parky, kam si můžeme jít oddechnout, když už máme dost městskýho ruchu. Když seběhneme kopec, tak se můžeme jít projít podél kanálů, který vedou po celém Manchesteru, a jezděj tam lodě. Hned pod kopcem stojí jeden z největších nákupních center v Evropě. Do práce jezdíme 10 minut autobusem, když jsme líný, anebo chodíme 35min po svých. Při pěkný procházce parkem se člověk může zastavit do malý krásný Costa kavárny, kam moc lidí v určitých hodinách v téhle části nechodí. Tam taky vznikne asi spousta dalších článků.

Abych to to pořád jen nevychvalovala a nevypadalo to moc dokonale, tak musím zmínit i nějaký zápory, který samozřejmě taky jsou.

Jeden z nich je, že přes cestu zepředu baráku je veliká asi šesti proudá silnice, ale ty jsou v Manchesteru všude. Naštěstí náš byt má výhled na druhou stranu, do klidný ulice. Další mínus, ale vlastně i plus je pizzerie na rohu. Je opravdu těžký odolat a taky že se nám odolávat moc nedaří.

Měj se famfárově a zase příště!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s