Lake District, čím je slavný?/ navštívil nás cestovatel, aneb první roadtrip

https://1.bp.blogspot.com/-cHiXnQpkYBw/XfaNEpVmBuI/AAAAAAAAAdA/QqUoxtlFEb8tTFbV-uUCkJfflM95Dtz4gCLcBGAsYHQ/s640/79834254_452871325412153_7320403501241073664_n.jpg


Co je to Lake District?

Lake District, neboli tak zvaná Jezerní Oblast je největší národní park Anglie. Nachází se v hrabství Cumbria. Nachází se zde i nejvyšší hora Anglie Scafell Pike. Jak vyplývá z názvu, je tu k vidění spusta jezer. To nejznámější a největší se nazývá Windermere. Proto pro lidi, kteří spíš mají radši místa, kde je míň turistů, doporučuji navštívit spíš méně známá jezera, jako je Bassenthwaite Lake nebo Derwentwater. Je to místo jako stvořené na filmování, a proto je i proslavené mezi filmaři. 

Natáčel se tu například film Star Wars: The Force Awakens z roku 2015, Beatrix Potter, Snow White and the Huntsman a spousta dalších. 

No myslím, že už stačí to moje rozumování.

 Tak já se vrhnu na ten náš roadtrip. 

Navštívil nás Jonyho kamarád z Čech Adam Budař, a ten už je zaběhlej cestovatel! Já takový lidi ráda. Poslouchání a čtení příběhů o cestách mě prostě šíleně baví, protože to ve mě probouzí ty touhy něco takového taky zažít.

—–

Mrkni na fotky z různých konců světa (Rusko, Portugalsko, Ukrajina, Malaysie, Thaisko a další) na jeho instagramovém profilu https://www.instagram.com/adambudar/.

—–

 Díky tomu, že nás navštívil jsme si poprvé vyrazili autem, který má volant na pravé straně. Půčili jsme si auto přes aplikaci cowheels. Tu si stáhnes do mobilu, přijde ti kartička, která se přikládá na přední sklo a tím se auto odemkne. Ješte musím říct, že to funguje tak, že auta jsou nechaná různě po městě, a ty jen najdeš nejbližší místo, kde jejich auto stojí, zarezervuješ si ho a druhý den si k němu dojdeš, odemkneš a když ho vracíš, tak ho zaparkuješ na to stejné místo, uzamkneš a jdeš domů. 

Ráno jsme už brzo vyrazili na cestu, protože Lake District se nachází asi 2 hodiny autem od Manchesteru. Po cestě jsme se samozřejmě museli nadlábnout to by jsme nebyli my…

Celej tenhle výlet byl trošku jedinečnej v tom, že jsme objeli celou půlku Lake Districtu autem a vždy jsme jen zastavili na nějakém bodě, kde se nám to líbilo a tam se trochu prošli. Takový super výlet pro lenochy.

První zastávka byla na Bootle beach

https://1.bp.blogspot.com/-7BZKeZtZ9Vo/XfaItbCzUVI/AAAAAAAAAcM/BQHEPlxYrPUh3yXrv866NUnH7q-LCeR6gCLcBGAsYHQ/s640/80450389_379312202869430_5860800724446740480_n.jpg

 Krásná rozlehlá písečná pláž. 

Hned bych do té vody skočila kdyby neměla jen pár nad nulou. Bootle beach se nachází vlatně na pobřeží Irského moře. Trošku jsme se tam prošli a já hledala suvenýry. Pár mušlí a oblázků doma mám, nebudu lhát … jo a mám otestváno, že Irský moře je taky opradu slaný.

Další zastávka: jídlo… tentokrát to byl Mekáč. 

A to bysme nebyli my abysme nenarazili na nějaký ten problém. Auto nám nechtělo načíst kartu a my byli uvězněný v místě s pitomým názvem Cockermouth. Naštěstí s námi byl Adam, kterého podle vyprávění potká taky na každý cestě držkopád. Vše se díky bohu nakonec po delším telefonátu vyřešilo a mohli jsme vyrazit dál.

Třetí zastávka: Bassenthwaite lake

Tohle místo doporučuju navštívit, když chceš na úplnou samotu. 

Nikdo nikde tu nebyl a možná díky tomu má okolí jezera svoje kouzlo. Učitě se na tohle místo vrátíme s ruksakem na zádech.

Další zastávka se konala v míste Keswick

Tam už to taková samota není ale věřím, že nějaká ta místa se najdou. Ale tohle místo už je víc otevrený turistům. Na jezeře Derwentwater se mužeš projet na lodi, která je do stylu z dob, kdy tu byli Vikingové.

PS: Tady auto trošku znovu stávkovalo, ale další telefonát vše vyřešil.

Poslední z hlavních zastávek byla ta v Ambleside

Tohle místo je nejznámější v Lake District a nachází se zde největší jezero Windermere

Tohle místo navštíví, hlavně teda, v letním období až miliony trutistů. 

Jezero je obrovké. Spíš to připomíná přehradu nebo záliv. Je tu spousta restaurací, hotelů a lodí.

Doufám, že se ti náš celodenní roadtrip četl dobře. Lake District určitě doporučuju navštívit. Já se tam rozhodně nejednou vrátím.

Spousta lidí sem jezdí spíše za turisticky známými městy, ale z mého pohledu jsou to právě tohle ta místa, kde stále ještě je, ten nádech pravý, starý Anglie. 

—–Příroda je tu pohádková—–

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s