Osamostatnění: pocit volnosti, nebo spousta povinností?


 Jakmile se ocitneme v pubertě začínají nás rodiče pěkně srát (sorry mami a tati).Máš pocit, že ti toho moc zakazují, moc toho po tobě chtějí a často ti jen nadávají. Máš pocit, že už jseš na všechno dost starý a oni si myslí opak… Jde o postupný pochopení z obou stran, toho, že už přestáváš být to malý děcko. Až teprve když ptáče vylítne z hnízda, tak se obě strany pravděpodobně navzájem pochopí. 

Dřív jsem přesně tyhle pocity měla. Když jsem se ocitla na střední, stala jsem se snaživkou a skoro každý den se učila do večera. Od začátku střední jsem měla celoroční brigádu, abych nemusela chodit za rodičema a říkat si o peníze, protože jsem si říkala, že už jsem dost stará a bylo mi to blbý.. a když jsem si našla čas, tak jsem si užívala. Chodila jsem na párty, zamilovala jsem se, trávila čas s přáteli a zkoušela všechny různý rebeloviny, samozřejmě… Poslední dva roky před maturitou se mi všechny ambice úplně změnily. Ze světoznámý veterinářky a ochránkyně zvířat jsem snila a různých cestách do zahraničí, o volnosti, o bezproblémovém životě. Ze začátku jsem neřešila to, že na to si splnit tyhle věci přináší i oběti,  spoustu úsilí a samozřejmě spoustu peněz. A i přesto, že mě obklopovali skvělý lidi, rodina, měla jsem slibnou budoucnost vystudovat nějakou univerzitu a potom se vdát, založit rodinu a mít spokojenej život. I přesto jsem se chtěla sbalit, někam utýct a užívat si té VOLNOSTI. Největší utvrzení v tom že je to dobrý nápad, bylo to, že Jony měl stejný pocity, jako já.

 Když tě láká se osamostatnit a víš, že to zvládneš, tak do toho jdi. Bez ohledu na to, co ti říkají ostatní. Ale pokud už jdeš, tak se vším všudy a jen pokud víš, co to obnáší. Osamostatnit se neznamená jen bydlet sám. Znamená to i platit všechny výdaje a naučit se vypořádat se se všema překážkama, protože rodiče ti nemůžou celý život krýt záda.

Jednoduše řečeno, pokud jsi se dokázal dostat  do sraček, tak se z nich i sám vyhrab. Každý máme svobodnou volbu a každá špatná zkušenost tě má nějak ponaučit.

Ale co si budem, když porovnám, jak jsem žila na škole a jak si žiju po tom, co jsem z ní vypadla, tak je to neuvěřitelná VOLNOST. Nevadí mi, že nebudu mít titul a podobné hovadiny. Myslím, že když si chceš vydělat dostatek, tak budeš hledat i jiné způsoby a když se budeš snažit a věřit, tak toho i dosáhneš. 

Když pozoruju okolí, ať už mé známé, nebo lidi na sociálních sítích, tak si myslím, že se každý  začne pořádně rozvíjet a růst, když si začne modelovat život podle svých představ.. Každý ve svém životě má nějaké zkoušky a jeho budoucnost se odráží v tom, jak se u dané zkoušky rozhodne. Určitě to znáš jsou období, kdy vše klape jak má, a pak jsou období, kdy se všechno hroutí. Ale nakonec se zase vrátí zpátky to sluníčkové období.💥 

Samozřejmě je lepší, když jste na to dva a nejsi na vše sám.. Každý potřebuje někoho, kdo ho bude v těžších chvílích podporovat. Neznamená to být nutně ve vztahu, stačí mít nejlepší kamarádku, rodinu, ale taky věřím, že v životě poznáš spoustu lidí, který ti v určitých směrech otevřou oči. I když je neznáš roky. Může to být klidně jen starý pán v autobusu se kterým se dáš jen tak do řeči.

 POVINNOSTI má každý.. hodně lidí je ovlivňováno sociálníma sítěma, kde vidí jen ty hezký fotky, hezký chvíle, který tam přidávají jejich známí, nebo slavný osobnosti a probuzuje to pocit, že oni jsou svobodní, že nemusí nic dělat a všechno to, co mají, vlastní zdarma. Možná jim třeba závidíš, ale to je blbost. Nevíš, co se za těmi fotkami ve skutečnosti skrývá. Dost možná museli na začátku tvrdě dřít, aby měli to, co mají teď. Tak se zamysli, co děláš ty, abys měl život jako oni?

 VDĚČNOST je strašně důležitý pocit, který se dost často podceňuje.

V dnešní době, kdy máme všechno podnosem, kdy je všechno snadné a máme všeho dostatek jsme vděční za máloco. Chceme pořád víc a víc , ale to je v pořádku jsme lidi je to naše přirozenost. Jednou za čas se zastav, rozhlídni se a buď vděčný za to, co máš.

Každý má jinou životní cestu, každý má POVINNOSTI, každý může být VOLNÝ, každý podstupuje jiné životní zkoušky. Někomu se přesípací hodiny přesípají pomalu, a někomu rychle, tak žij naplno. Je jen na tobě, jak se svým životem naložíš! 💫

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s