Jak si najít práci v Anglii?

Začneme románkem….

https://1.bp.blogspot.com/-WsdGKobnhpQ/XHWfFYaLqVI/AAAAAAAAARg/R10o_yMYTx4ZAiSvvycslvvW2ZdNbO31QCLcBGAs/s400/52920454_957980421074848_2974454294897491968_n.jpg

Když jsme sem v září roku 2018 přijeli, tak samozřejmě hned po zabydlení a zařízení si NINo přichází čas si, co nejrychleji sehnat práci. V září jsme měli velký štěstí, protože jsme začali pracovat hned první týden. Nechtěli jsme ani jeden jít pracovat do kuchyně v restauraci, což je tu tak nějak nejčastější způsob na začátek. Řekli jsme to naší domací, která nám se vším pomohla a dovedla nás do agentury, kde jsme vyplnili papíry a vlastně jsme nastoupili okamžitě. Oba dva jsme začali pracovat ve warehousu (skladu). V lednu jsem bohužel musela odejít, protože byla v lesnu tzv. quet season. Což znamená, že nemají dostatek práce a to po Vánocích nastává často. Hlavně v období leden, únor. Proto mi také trvalo asi měsíc a půl než jsem sehnala práci. Byla to velká zkouška na to že, jsem ten rok vlastně začala poprvé pracovat. Nejsem zrovna vybíravej člověk a snažila jsem se hledat práci všema možnýma způsobama. Prostě nemůžu dlouho vysedávat doma. Jednoduše z toho šílím a chudák Jony to pak pěkně odsírá. Snažila jsem se každý den a nikdo se mi neozýval zpátky. Ale díky bohu jsem se nenechala odradit, byla trpělivá  a konečně  někdy v půlce Února jsem začala pracovat jako picker/packer …wohooo!

https://2.bp.blogspot.com/-2dAdA17dexM/XHWezgK7qKI/AAAAAAAAARY/S2FdOpQC--QwCE9-W1MONuf_aiwDgiiHgCLcBGAs/s400/53082570_2487894261444818_2526020101006688256_n.jpg

Tak jo konec románku. Jde se na ty rozumy a rady do života!

  • Jak hledat, když ještě nemáš NINo.

Pokud sem zrovna přijedeš a teprve máš za sebou pohovor na job centeru a čekáš než ti přijde NINo domů (trvá to asi měsíc), tak je nejlepší si najít agentruru, která nabírá pracovníkdy i bez NINo. Je to nejjednodušší a nejspolehlivější způsob. Protože pokud půjdeš pracovat bez NINo, někam například do té restaurace, tak tě pravděpodobně ani nevezmou, nebo je tu riziko, že ti nezaplatí. Samozřejmě, to ale není pravidlem. Jde o to, na koho narazíš a jaký máš štěstí.

  • Důležitý body, kterých se drž

Důležitý je BRÁT cokoli a hned to PRVNÍ, co se naskytne. Když sem přijedeš, jako cizinec nemůžeš čekat, že dostaneš hned dobrou pozici v kanclu, když tu zašustíš nějakým cárem papíru. Další důležitej bod je VYTRVALOST. Hlavně to NEVZDÁVAT! Nakonec to vyjde. Funguje takový pravidlo, že když tu práci potřebuješ, tak se nikdo neozývá, a když se něco naskytne, tak je to většinou, když to nejmíň čekáš. Nejdůležitější bod, je ANGLIČTINA. Neznamená to samozřejmě, že musíš excelentně šprechtit, jak domorodec, ale je důležitý rozumět a pokud nerozumíš, tak požádat o vysvětlení a umět alespoň jednoduše odpovědět. Hlavně se nebát mluvit a zvedat telefony s nabídkami. A poslední bod je nejezdit sem v lednu!

  • Jak hledat?

Tak jako první a nejjednodušší varianta je agentura. Je to jednoduchý. Prostě tam nakráčíš, vyplníš papíry, oni ti po pár dnech, nebo týdnech zavolají, že mají práci a jdeš makat. Je to trošku zrádný v tom, že když nemáš štěstí, tak je ta práce jen na chvíli a potom si tě přehazujou z firmy do firmy, jak horkej brambor. Další varianta je (nečekaně), že hledáš sám. Nejčastější způsob je ten, že si napíšeš životopis, vytiskneš jich tak tisíc pět set devět set šest, chodíš po městě a rozdáváš je. Poslední možnost je hledat přes webový stránky, kde taky musíš napsat svůj životopis a posílat ho online. Nejlepší stránky jsou (indeed a totaljobs, fb skupiny s nabídkama a registrace na Linkedin). Pak už jen stačí tyhle činnosti provozovat každej den a čekat na telefonu a emailu, jestli se někdo ozve.

https://4.bp.blogspot.com/-UmpHLaOEIoE/XHWfUD3oQAI/AAAAAAAAARk/sB0z9RvPEegKE-U1hNdL-Bo277PfBfyYACLcBGAs/s640/53318737_156649418559279_7638115555114745856_n.jpg
Noční Media City-část ležící přes řeku v místě, kde pracuju.

Pokud ti tento článek pomohl, nebo můžeš poradit s jinou zkušeností, kde hledat, zanech komentář a nebo zprávu na ig. a poděl se o svoje zkušenosti.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s